sobota, 22 czerwca

kulisy filmu Mac 1.24.14

Po wczorajszym udostępnieniu filmu „1.24.14” nakręconego iPhone’em 5S z okazji 30 rocznicy komputera Mac, Apple wydał również nowy film pokazujący kulisy powstawania filmu ze szczegółami prac nad filmem.

Wideo ukazuje urządzenia wykorzystane do nakręcenia reklamy, zawierające kilka różnych iPhone’ów przymocowanych do specjalnych uchwytów zdolnych do obracania się w dowolnym kierunku. Narrator tłumaczy, że poszczególne ekipy filmowe zostały wysłane do różnych miejsc na całym świecie w celu uzyskania materiałów w tym samym czasie, a każda załoga za pomocą iPhone’ów nagrywała wideo, które było przesyłane do odbiornika w plecaku.

https://www.youtube.com/watch?v=vslQm7IYME4

Odbiorniki zastosowane przez członków załogi pozwoliły na natychmiastowe wysłanie filmów do reżysera Jake’a Scotta, syna Ridleya Scotta, w Stanach Zjednoczonych, a FaceTime na iPadach pozwolił na bezproblemową komunikację podczas filmowania.

Film „1.24.14” został nakręcony na 30-lecie komputera Mac. Został zmontowany z ponad 70 godzin materiału zarejestrowanego przez załogi kamer na pięciu kontynentach w 15 różnych miejscach, w tym: Seattle, Aspen, w stanie Maryland, Brookhaven, Portoryko, Botswanie, Londynie, Lyonie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Pompei, Szanghaju, Tokio i Melbourne.

Oprócz samego filmu zza kulis nagrywania filmu Apple stworzył także specjalną stronę internetową, która daje jeszcze bardziej szczegółowe informacje na temat tego projektu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx