sobota, 3 grudnia

Poza iPhone’ami, podczas dzisiejszej konferencji w Steve Jobs Theater Apple ogłosił piątą generację swojego zestawu Apple TV z obsługą zarówno wideo 4K, jak i High Dynamic Range (HDR).

Nowy Apple TV 4K obsługuje HDR zarówno w standardzie HDR10 jak i Dolby Vision. Technologia 4K oferuje niebywale wysoką jakość wideo dzięki cztery razy większej liczbie pikseli niż w standardzie HD. A obraz HDR (High Dynamic Range) to jeszcze wierniejsze kolory i ostrzejsze detale.

Apple TV 4K jest zasilany przez chip Apple A10X, który zapewnia dwukrotnie większą wydajność procesora i do czterech razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednią generacją Apple TV.

Apple poinformował, że cena filmów HDR w formacie 4K w iTunes będzie taka sama jak w przypadku filmów HD, a użytkownicy otrzymają automatyczne aktualizacje tytułów HD w istniejącej bibliotece iTunes do wersji 4K HDR, gdy tylko będą dostępne bez dodatkowych opłat. Wkrótce w Apple TV zostaną udostępnione materiały o zawartości 4K z popularnych usług, takich jak Netflix i Amazon Prime Video.

Dzięki wsparciu AirPlay 2, które pojawi się jeszcze w tym roku, Apple TV może sterować wieloma głośnikami kompatybilnymi z AirPlay 2, a także głośnikami zestawu kina domowego, aby stworzyć doskonałe domowe wrażenia muzyczne.

Apple TV 4K jest dostępny w opcji 32 GB lub 64 GB odpowiednio za 849 złotych i 949 złotych. Urządzenie będzie można zamawiać od 15 września, a jego sprzedaż ruszy 22 września. Cena czwartej generacji Apple TV została nieco obniżona i kosztuje obecnie 699 złotych za model 32GB.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx