poniedziałek, 5 grudnia

Serwis 9to5Mac zdradził nowe szczegóły i nowe funkcje nadchodzącego iOS 14, które zostaną oficjalnie ogłoszone przez Apple w przyszłym miesiącu. Znalazł również dowody na to, że Apple pracuje nad całkowitym zastąpieniem aplikacji Wiadomości na macOS wersją Catalyst opartą na kodzie iOS 14.

iMessage zyskał kilka nowych funkcji od 2011 roku, w tym rozszerzenia, naklejki i efekty wiadomości. Jednak żadne z nich nie są dostępne dla użytkowników komputerów Mac, ponieważ macOS nadal ma podstawową wersję aplikacji Wiadomości, która działa tylko w celu wysyłania i odbierania standardowych wiadomości.

Wkrótce może się to jednak zmienić, ponieważ znaleziono dowody na wersję Catalyst aplikacji Messages we wczesnej wersji iOS 14 uzyskanej przez 9to5Mac. Innymi słowy, oznacza to, że Apple wprowadzi na Maca tę samą aplikację Wiadomości z iOS i iPadOS, która zawiera wszystkie efekty i funkcje, o których wspominaliśmy wcześniej.

Technologia Catalyst umożliwia programistom przenoszenie aplikacji z iOS na macOS. Chociaż Apple wprowadziło już niektóre aplikacje w wersji Catalyst takie jak Dyktafon, Podcasty i Akcje to żadna z natywnych aplikacji macOS nie została jeszcze zastąpiona wersją iOS – iTunes przestało być zastępowane trzema nowymi aplikacjami, ale aplikacja Muzyka to wciąż natywna aplikacja na komputery Mac.

Aplikacje Catalyst wciąż mają swoje ograniczenia, ale w tym przypadku mogą być idealne do aplikacji takich jak Wiadomości. Chociaż iMessage jest co roku aktualizowany dla iPhone’a i iPada, to Apple prawie całkowicie zrezygnował z nowości dla wersji na komputery Mac. Posiadanie tej samej aplikacji na wszystkich platformach z pewnością ułatwi firmie oferowanie takich samych opcji na iOS i macOS.

Jest duża szansa, że aplikacja Catalyst iMessage zostanie zaprezentowana wraz z kolejną wersją systemu macOS podczas zbliżającej się w czerwcu konferencji WWDC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx