czwartek, 18 sierpnia

Japoński blog Macotakara wydał dziś krótki raport informujący, że Apple pracuje nad nowym produktem z 5-calowym wyświetlaczem Retina, którego premiera miałaby się odbyć w 2013 roku.

Produkt, który posiada 5-calowy wyświetlacz Retina ma zostać wydany w 2013 r., a rozdzielczość tego LCD będzie 1600 x 960 pikseli lub 1280 x 960 pikseli.

Wcześniejsze plotki mówiły, że Apple opracowuje tzw „iPada mini”, który miałby posiadać 7,85-calowy wyświetlacz o tej samej 1024×768 rozdzielczości co iPad i iPad 2. Mimo mniejszego rozmiaru fizycznego „iPada mini” w porównaniu do iPada, obliczenia wskazują, że rozmiar ekranu pozostałby akceptowalny z punktu widzenia użyteczności.

Urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem i rozdzielczości 1600×960 lub 1280×960 wprowadzi dodatkowe komplikacje dla twórców aplikacji, zakładając, że byłoby to urządzenie iOS przeznaczone do pobierania aplikacji w App Store. Rozdzielczość ta nie pozwoli na łatwe skalowanie istniejących na iPhone’a/iPoda Touch czy iPada aplikacji do wyświetlacza nowego urządzenia. To z kolei wymusiłoby na programistach dostosowania kolejnego zestawu wymiarów ekranu do swoich aplikacji.

Czy zatem ta informacja okaże się prawdziwa? Zobaczymy..

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx