wtorek, 29 listopada

KTVZ.com otrzymał potwierdzenie od Apple, że firma planuje budowę nowego centrum danych na 160 hektarowej działce przy Prineville w stanie Oregon. Teren był podobno kupiony za 5,6 milionów dolarów od County Crook. 15 lutego złożono po raz pierwszy przez Apple Inc. chęć nabycia gruntu, którą firma Apple potwierdziła później:

Rzeczniczka Apple Kristin Huguet potwierdziła we wtorek, że „kupiliśmy ziemię i jest ona przeznaczona na centrum przetwarzania danych”, ale nie poinformowała o żadnych szczegółach poza tym, że będzie to „zielony” obiekt.

O pomyśle Apple odnośnie nowego centrum danych w Oregonie raz pierwszy usłyszeliśmy w grudniu, kiedy okazało się, że Apple dyskutował nad lokalizacją. Nowe centrum danych będzie znajdowało się w pobliżu niedawno otwartego centrum danych Facebooka na tym samym terenie.

Apple pracuje nad tym, aby rozszerzyć swoje centrum danych do zdolności obsługi iCloud i innych usług, w które zainwestował miliard dolarów.  Firma utrzymuje również mniejsze centra danych w Newark w Kalifornii i pobudowała niewielki obiekt w Santa Clara w Kalifornii, w pobliżu swojej siedziby w Cupertino.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx