środa, 29 listopada

Firma Apple zaktualizowała dziś swoją stronę ze specyfikacjami technicznymi głośnika HomePod o nową sekcję Źródła audio, która zawiera listę wszystkich sposobów, w jakie głośnik może przesyłać strumieniowo dźwięk, ustalając dokładność niektórych sprzecznych informacji.

  • Apple Music: użytkownicy HomePod mogą poprosić Siri o odtworzenie ponad 45 milionów utworów dostępnych w Apple Music. Wymagana jest subskrypcja.
  • Muzyka iTunes: użytkownicy HomePod mogą poprosić Siri o odtwarzanie utworów, albumów lub książek audio zakupionych w sklepie iTunes Store.
  • Biblioteka muzyczna iCloud: użytkownicy HomePod mogą poprosić Siri o odtworzenie dowolnych utworów przesłanych do biblioteki muzycznej iCloud użytkownika, w tym utworów importowanych z innych źródeł, takich jak płyty CD, z subskrypcją Apple Music lub iTunes Match.
  • Beats 1: użytkownicy HomePod mogą poprosić Siri, aby odtwarzał oficjalną stację radiową Apple.
  • Podcasty: użytkownicy HomePod mogą poprosić Siri o odtworzenie dowolnego odcinka podcastu z katalogu podcast iTunes.
  • AirPlay: użytkownicy HomePod mogą używać AirPlay do odtwarzania innych dźwięków z iPhone’a, iPada, iPoda touch, Apple TV i Mac. AirPlay 2, który pojawi się jeszcze w tym roku, jest wymagany tylko do strumieniowego przesyłania dźwięku z tych źródeł do kilku głośników HomePods.

Wcześniej w tym tygodniu Serenity Caldwell z iMore przygotowała użyteczne zestawienie z bardziej szczegółowymi informacjami o tym jak HomePod działa z Apple Music, iTunes Match, biblioteką muzyczną iCloud, AirPlay i wieloma innymi.

Zamówienia na HomePod rozpoczęły się w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii przed jego oficjalnym startem sprzedaży 9 lutego. Głośnik początkowo nie będzie dostępny w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Slawek
Slawek
5 lat temu

Czyli najzwyklejszego mp3 sam nie wgram? Nie mówiąc już o USB czy mSD?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx