sobota, 15 czerwca

Apple ogłosił dziś, że podnosi ceny niektórych swoich usług opartych na subskrypcji, w tym Apple Arcade i pakietów Apple One dla nowych i istniejących abonentów w Polsce i wielu innych krajach na całym świecie.

W niektórych krajach podwyżkę dotknęło także Apple TV+ i tam gdzie jest dostępne również Apple News+. Na stronie apple.pl pojawiły się już nowe ceny, które pokazują, że usługa Apple Arcade wzrośnie w Polsce o 10 złotych miesięcznie z 24,99 złotych do 34,99 złotych miesięcznie.

Nieco mniej, bo o 5 złotych wzrośnie cena pakietu Apple One, który nadal pozostaje najbardziej opłacalnym zakupem usług. Nowe ceny Apple One wynoszą odpowiednio:

  • Dla Ciebie – 39,99 złotych miesięcznie (wzrost z 34,99 złotych miesięcznie)
  • Dla Rodziny – 49,99 złotych miesięcznie ( wzrost z 44,99 złotych miesięcznie)

W krajach Euro podwyżki wyniosły po 3 EUR na każdej z usług, więc nasza wynosząca 5 złotych jest i tak najmniej odczuwalna.

Podwyżki cen obowiązują natychmiast w przypadku nowych abonentów, a w przypadku istniejących abonentów za 30 dni od dnia następnego odnowienia po upływie okresu karencji. Apple powinien wysyłać jeszcze e-maile do obecnych abonentów, powiadamiając ich o zmianach cen w miarę upływu czasu, tak jak miało to miejsce po podwyżkach cen niektórych usług w zeszłym roku.

W oficjalnym oświadczeniu Apple tłumaczy podwyżkę cen słowami, że „koncentruje się na zapewnianiu klientom jak najlepszych doświadczeń poprzez konsekwentne dodawanie do swoich usług wysokiej jakości rozrywki, treści i innowacyjnych funkcji”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx