sobota, 15 czerwca

iPhone 5C reklama2

Apple ma zamiar zakończyć produkcję iPhone’a 5C w przyszłym roku wynika z Tajwańskiego Industrial and Commercial Times. Mówi się, że produkcja telefonów zatrzyma się w połowie roku, po tym jak dostawcy firmy Apple, Wistron i Foxconn, będą stopniowo zmniejszać produkcję urządzenia. Wiadomość jest następstwem sprawozdania analityka KGI Securities z tego tygodnia, który także zauważył, że produkcja iPhone’a 5C i iPhone’a 4S zakończy się w 2015 roku.

Pierwotnie wydany w zeszłym roku jako tańsza opcja iPhone’a, model 5C jest obecnie dostępny jedynie w konfiguracji 8GB obok iPhone’a 5S, iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Jest prawdopodobne, że Apple zatrzyma produkcję iPhone’a 5C w celu ujednolicenia linii iPhone’ów, na przykład pod względem posiadania przez nie dotykowego czujnika linii papilarnych Touch ID.

Zainteresowanie iPhone’em 5C okazało się zdecydowanie niższe od oczekiwanego po jego debiucie w 2013 roku. Powody są zapewne dwa. Pierwszy, to wysoki popyt na flagowego iPhone’a 5S. Drugi, to oczywiście zdecydowanie wyższa od oczekiwanej cena. Miał to być model tańszy, a w rzeczywistości okazał się modelem niewiele tańszym od modelu flagowego. Firma Apple próbowała go na nowo wypromować pod koniec ubiegłego roku, wprowadzając model z mniejszą opcją pamięci i obniżając jego cenę, jednak i ten zabieg nie przyniósł oczekiwanych efektów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx