piątek, 19 lipca

Jak informuje BloombergApple planuje powrót pracowników do swoich biur korporacyjnych na całym świecie już w najbliższej przyszłości, pomimo faktu, że wiele innych firm technologicznych wdraża zasady dotyczące pracy w domu co najmniej do końca 2020 roku.

Apple planuje sprowadzać pracowników do swoich biur etapami w ciągu kilku miesięcy. Pierwsza faza, która obejmuje pracowników niezdolnych do pracy na odległość lub stojących w obliczu wyzwań związanych z pracą w domu, już rozpoczęła się w niektórych regionach. Ta faza obejmie główne biura na przełomie maja i czerwca.

Drugi etap, który rozpocznie się w lipcu, spowoduje, że jeszcze więcej pracowników powróci do globalnych biur Apple, choć plany Apple dotyczące powrotu pracowników do pracy są płynne i mogą ulec zmianie w zależności od lokalnych i stanowych ustaleń związanych z pozostaniem w domu.

Od tego tygodnia menedżerowie Apple zaczynają informować pracowników, czy są w pierwszej fazie, czy w późniejszym etapie procesu. W pierwszej fazie pracownicy zostaną poproszeni o regularną pracę w biurze lub tylko przez określony czas w zależności od pełnionej roli.

Niektórzy z pierwszych pracowników, którzy powrócą do pracy w kampusach Apple Valley w Dolinie Krzemowej, mogą obejmować tych, którzy koncentrują się na rozwoju sprzętu. Według Bloomberga niektóre plany nad przyszłymi urządzeniami takimi jak do wirtualnej rzeczywistość zostały wstrzymane w ostatnich miesiącach z powodu ograniczeń pracy w domu.

Apple od dawna kładzie nacisk na współpracę osobistą i unikał umożliwienia pracownikom pracy z domu, co jest argumentem do powrotu do standardowych warunków pracy. Facebook i Google poinformowały, że większość pracowników będzie mogła pracować z domu do końca roku.

Amazon planuje zezwolić pracownikom biurowym na pracę z domu do początku października, podczas gdy CEO Twittera, Jack Dorsey, powiedział dzisiaj, że niektórzy pracownicy Twittera mogą pracować z domu na stałe, jeśli zdecydują się na taką formę pracy.

Niektórzy pracownicy Apple pracowali w biurach Apple w czasie pandemii, aby utrzymać operacje o znaczeniu krytycznym, w tym osoby zarządzające centrami danych, wdrażające oprogramowanie i testujące sprzęt.  Pracownikom wracającym do pracy, Apple wprowadzi rutynową kontrolę temperatury, obowiązkowe noszenie maseczek i dystans społeczny.

Oprócz planowania powrotu pracowników do pracy w firmie, Apple zaczyna otwierać niektóre ze swoich sklepów Apple. W Stanach Zjednoczonych sklepy detaliczne w Południowej Karolinie, Alabamie, Alasce i Idaho ponownie otwierają się w tym tygodniu, a wszystkie sklepy w Australii, Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Korei Południowej zostały ponownie otwarte.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx