poniedziałek, 27 maja

Apple planuje rozszerzyć swój zestaw emotikon wynika ze słów wiceprezes Apple ds. globalnej komunikacji korporacyjnej, Katie Cotton, która udzieliła wywiadu stacji MTV Act. Firma twierdzi, że pracuje z Konsorcjum Unicode nad dodaniem większej liczby postaci do swojej oferty emotikon.

„Tim przekazał maila do mnie. Zgodził się ze mną. Nasze emotikony są oparte na standardzie Unicode, co jest konieczne, aby aby prawidłowo wyświetlały się na wielu platformach. Jednak w zestawie musi tam być więcej różnorodności, a my zostajemy w ścisłej współpracy z Konsorcjum Unicode w celu aktualizacji standardu.”

Pochodzące z Japonii emotikony, zostały włączone do standardu Unicode, co pozwoliło na używanie ich na wielu platformach. Zestaw zawiera jednak w dużej mierze ikony osób białych, co Apple zamierza zmienić.

Ostatnią zmianę do emotikon Apple wprowadził wraz z iOS 6, kiedy firma dodała dodatkowe znaki i emotikony dostępne dla wszystkich użytkowników. Wcześniej wymagane były specjalne aplikacje, aby uzyskać dostęp do emotikon na iOS. iOS 7, wydany pod koniec 2013 roku nie zawiera żadnych nowych ikon, ale jest możliwe, że Apple wprowadzi pewne zmiany do emotikon wraz z wydaniem iOS 8 jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx