czwartek, 28 września

Apple Pencil

Współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, słynnie oddalił potrzebę rysika przy wprowadzaniu Multi-Touch w pierwszym modelu iPhone’a ponad osiem lat temu przekonując, że to palec jest najlepszym urządzeniem wskazującym na świecie.

Od czasu Macworld 2007 minęło już trochę czasu, a w minioną środę Apple ostatecznie odwrócił swoje twierdzenie wprowadzając Apple Pencil dla iPada Pro, który opisuje jako kreatywne narzędzie do notowania, szkicowania, opisywania i edycji.

Apple Pencil wyposażony jest w spiczastą końcówkę z silnie reagującymi czujnikami, które umożliwiają bardzo precyzyjne dotarcie do pojedynczego piksela. Aby to osiągnąć, Apple zaprojektował wyświetlacz iPada Pro i Apple Pencil i do wzajemnej współpracy w celu wykrywania położenia, siły nacisku i nachylenia. Jak widać na poniższym filmie, można nacisnąć lekko aby otrzymać cieńszą linię, lub mocniej, aby była ona grubsza i ciemniejsza. Podobnie, można pracować z Apple Pencil pod kątem tworząc różnego rodzaju cienie.
https://www.youtube.com/watch?t=61&v=iicnVez5U7M

Podsystem iPada Pro skanuje sygnał z Apple Pencil 240 razy na sekundę, zapewniając zebranie dwukrotnie większej ilości punktów dotyku od tych które zazwyczaj przekazuje palec. Powoduje to, że Apple Pencil jest bardzo czuły, z niemal nie wykrywalnym opóźnieniem, co widać także w praktyce na filmie nagranym przez TechCrunch poniżej.

Apple Pencil posiada wbudowany akumulator, który pozwala na pracę do 12 godzin na jednym ładowaniu, ale bardziej interesująca jest jego zdolność do uzyskania 30 minut pracy na baterii po zaledwie 15 sekundach ładowania. Magnetyczna nakładka ukrywa męskie złącze Lightning, które pozwala Apple Pencil na podłączenie do złącza ładowania iPada Pro.

Apple-Pencil-Fast-Charge-800x400

Apple Pencil będzie dostępny w listopadzie za 99 dolarów wraz z nową klawiaturą Smart Keyboard. Choć Apple Pencil jest oficjalnie zgodny z iPadem Pro, to okaże się, czy narzędzie będzie działać ze starszymi iPadami jako tradycyjny rysik.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx