wtorek, 16 sierpnia

Zgodnie z obietnicą zapowiedzianą przez Apple podczas ogłaszania wyników finansowych za drugi kwartał w sierpniu firma wprowadził swoją usługę Apple Pay do Finlandii, Danii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom Apple Pay nie trafił dziś do Polski.

Karty debetowe i kredytowe banków uczestniczących w programie można teraz dodać do aplikacji Portfel w każdym kraju i mogą być one wykorzystywane do dokonywania zakupów w dowolnym miejscu, w którym akceptowane są płatności zbliżeniowe NFC. Aplikacja Apple Pay działa również w aplikacjach i internecie w krajach, w których dostępny jest teraz program Apple Pay.

Czy to koniec marzeń o Apple Pay w Polsce? Niekoniecznie. Bank obsługujący płatności Apple w Danii, Szwecji i Finlandii to Nordea. Nordea w Polsce połączyła się z bankiem PKO BP, o którym mówiło się, że prowadzi testy nad wprowadzeniem usługi w Polsce. Opierając się na wcześniejszych plotkach Apple Pay może jeszcze w tym roku zostać uruchomiony w Holandii, Norwegii, Niemczech i Polsce, ale firma Apple nie potwierdziła jeszcze, że Apple Pay trafi do tych krajów, ani nie podała szczegółów kiedy.

Płatności Apple Pay są dostępne na telefonach iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone SE i wszystkich modelach Apple Watch. Apple Pay w internecie i w aplikacjach jest dostępny na wszystkich wymienionych powyżej urządzeniach oraz na iPadzie Air 2, iPadzie mini 3, iPadzie mini 4 i wszystkich modelach iPada Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx