poniedziałek, 28 listopada

Apple Pay

Odpowiedź na pytanie, kiedy europejscy właściciele iPhone’a 6 i 6 Plus będą mogli rozpocząć korzystanie z Apple Pay może pojawić się wcześniej niż później. Visa Europe ogłosiła, że wprowadza infrastrukturę  umożliwiającą obsługę bezstykowych usług płatniczych wspierających „tokenizację” na której jest oparta usługa Apple Pay.

Technologia ma być gotowa już do połowy kwietnia i po tym terminie Apple może wprowadzić teoretycznie swoją usługę już w każdej chwili.

Tokenizacja to proces, w ramach którego numer karty płatniczej zostaje przedstawiony w formie zastępczej. Tam gdzie detaliści i podmioty przetwarzające dane transakcji stosują takie zastępcze formy (tzw. tokeny) zgodnie z regułami wzorcowymi, możliwe staje się ograniczenie zakresu przechowywania danych o numerze karty oraz znaczne zmniejszenie ryzyka kradzieży poufnych informacji o użytkowniku karty.

Choć europejski system płatności bardzo różni się od tego w USA, to nie ma wątpliwości z jakim sukcesem Apple Pay wkroczył do Stanów Zjednoczonych. W pierwszych trzech miesiącach ponad 2 dolary na każde 3 dolary amerykańskich klientów wydano właśnie z wykorzystaniem „bezkontaktowych” systemów kart kredytowych współpracujących z Apple Pay.

Steve Perry, dyrektor Visa w Europie mówi, że oczekuje na Apple Pay – choć nie podaje ostatecznej daty wprowadzenia technologii. „Apple i Visa … mają porozumienie aby to się zadziało”, powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters. „Jestem tak podekscytowany, jak każdy, ale musimy jeszcze poczekać.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx