sobota, 1 października

Federalna Komisja Łączności (FCC) przyznała firmie Apple licencję na testowanie technologii bezprzewodowych nowej generacji 5G poinformował DSLReports.

W maju firma Apple złożyła wniosek o eksperymentalną licencję na testowanie technologii bezprzewodowej na pasmach fal milimetrowych. Fale milimetrowe zapewniają większą przepustowość do 10 Gb/s, ale są ograniczone zasięgiem co może powodować problemy w gęstych obszarach miejskich.

We fragmencie aplikacji Apple do FCC czytamy:

Firma Apple Inc. dąży do oceny skuteczności łącza komórkowego w bezpośredniej ścieżce i wielu środowiskach pomiędzy nadajnikami i odbiornikami stacji bazowych, używając tego pasma. Oceny te dostarczą danych technicznych związanych z eksploatacją urządzeń w sieciach 5G w przyszłości.

Firma Apple zamierza transmitować sygnał z dwóch stałych punktów znajdujących się w kontrolowanych przez Apple miejscach czyli z Cupertino w Kalifornii, gdzie firma ma swoją siedzibę, oraz w pobliżu Milpitas jak wynika z aplikacji do FCC. Apple przewidział, że bezpiecznie przeprowadzi eksperymenty przez okres nie przekraczający 12 miesięcy.

Apple wykorzysta pasmo 28 i 39 GHz, które znalazły się wśród tych, które zostały otwarte przez FCC w ubiegłym roku na potrzeby szerokopasmowej sieci 5G nowej generacji.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Apple planuje przetestować wydajność fal milimetrowych, ale dołączy do takich firm jak Google, Facebook i największych amerykańskich operatorów komórkowych takich jak AT & T, Verizon, Sprint i T-Mobile, którzy testują sieci 5G w przygotowaniu do wdrożenia technologii nowej generacji w najbliższych latach.

Być może Apple chce przygotować przyszłe iPhony, aby korzystały z technologii 5G, ale firma może mieć również inne cele. Samsungowi udało się uzyskać prędkość transmisji ponad 1 Gb/s na dystansie ponad 2 km w paśmie 28 GHz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sq2frd
sq2frd
5 lat temu

To żadne osiągniecie 1 Gbs na 2 km nawet przy 28 GHz. ?

Szemot
Szemot
Reply to  sq2frd
5 lat temu

A co innego takie coś osiągnęło?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx