czwartek, 28 września

Notowania akcji Apple kontynuują swoją dobrą passę, ustanawiając kolejny rekord i osiągając kapitalizację rynkową o wartości 700 miliardów dolarów co w liczbach bezwzględnych jest to najwyższą wartość w historii Wall Street. Wynik ten został osiągnięty zaledwie po dwóch tygodniach, kiedy kapitalizacja Apple przekroczyła 660 miliardów dolarów, tym samym przekraczając wartość całej rosyjskiej giełdy.

aapl_700_billion

Dla porównania kapitalizacja wszystkich spółek wchodzących w skład WIG wynosi obecnie 880 mld … polskich złotych.

Co najciekawsze, mimo wielu głosów krytycznych po objęciu stanowiska dyrektora generalnego przez Tima Cook’a, to właśnie za jego panowania kapitalizacja rynkowa spółki podwoiła się. I choć Tim może nie jest już takim geniuszem w kreowaniu potrzeb wśród konsumentów i dopracowywaniu każdego, najmniejszego nawet szczegółu nowego produktu, to jednego nie można mu zarzucić..  jest dużo lepszym biznesmenem niż Steve.

Akcje Apple wzrosły o prawie 60 procent w ciągu ostatniego roku i aż o 24 procent od konferencji medialnej, która odbyła się 16 października. Przy okazji warto też wspomnieć, że ta tendencja wzrostowa może się utrzymać, gdyż analitycy Morgan Stanley przewidują, że Apple sprzeda w pierwszym roku istnienia swojego zegarka Apple Watch aż 30 mln urządzeń. Stanowiłoby to mniej więcej 10 procent wszystkich klientów firmy.
 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx