czwartek, 18 kwietnia

Apple szczegółowo opisał nową funkcję ciągłości kamery w systemie macOS Ventura i iOS 16 w niedawno opublikowanym dokumencie pomocy technicznej zawierającym szczegółowe informacje, instrukcje i wskazówki dotyczące tej funkcji.

Kamera Continuity to nowa funkcja w macOS Ventura, która pozwala użytkownikom używać iPhone’a jako kamery internetowej na komputerze Mac. Kamera Continuity działa bezprzewodowo lub przewodowo w FaceTime, Zoomie i innych aplikacjach. Dzięki Kamera Continuity użytkownicy otrzymają widok wideo bezpośrednio z aparatu iPhone’a, który ma znacznie lepszą jakość niż wbudowana kamera w komputerach Mac.

Kamera Continuity pozwala również użytkownikom korzystać z różnych efektów ich iPhonów. Na przykład po raz pierwszy na Macu użytkownicy mogą użyć aparatu szerokokątnego w iPhonie, aby włączyć Centrum Uwagi. Dostępne są również tryb Światła Studyjnego, tryb Portretowy oraz Widok Blatu, który jednocześnie pokazuje biurko i twarz użytkownika.

kamera-continuity-macOS

Aby przymocować iPhone’a do MacBooka, użytkownicy mogą kupić nowy uchwyt Belkin do iPhone’a, który mocuje iPhone’a do górnej ramki MacBooka. Uchwyt kosztuje 169 złotych i jest dostępny w sklepie internetowym Apple.

Zgodnie z dokumentem pomocy technicznej aby korzystać z Kamera Continuity użytkownicy będą potrzebować iPhone’a z systemem iOS 16 lub nowszym oraz komputer Mac z macOS Ventura. Ponadto użytkownicy muszą być zalogowani do tego samego Apple ID na obu urządzeniach z włączonym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, a także musi być włączony Bluetooth lub Wi-Fi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx