sobota, 25 maja

Apple ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny 2023 roku, który odpowiada pierwszemu kwartałowi kalendarzowemu 2023 roku.

W pierwszym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 94,8 mld dolarów i kwartalny zysk netto w wysokości 24,1 mld dolarów, czyli 1,52 dolara na akcję na rozwodniony zysk kwartalny. W analogicznym kwartale ubiegłego roku przychody wyniosły 97,3 mld dolarów, a kwartalny zysk netto 25,0 mld dolarów.

Apple ustanowił nowy rekord wszechczasów w przychodach z usług na poziomie 20,9 miliarda dolarów i nowy rekord przychodów z iPhone’a w marcu na poziomie 51,3 miliarda dolarów. Znaczący spadek odnotowała sprzedaż komputerów Mac, która rok do roku spadła z 10,4 miliarda dolarów do 7,2 miliarda dolarów.

Marża brutto za kwartał wyniosła 44,3 procent, w porównaniu do 43,7 procent w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Zarząd zatwierdził dodatkowe 90 mld dolarów na program wykupu akcji własnych i zadeklarował zwiększenie wypłaty dywidendy o 0,24 dolara na akcję, w porównaniu z 0,23 dolara na akcję. Dywidenda jest wypłacana 18 maja akcjonariuszom zarejestrowanym na dzień 15 maja.

„Z przyjemnością informujemy, że w kończącym się w marcu kwartale udało nam się osiągnąć najwyższe w historii zyski z usług oraz rekordowe przychody ze sprzedaży iPhone’a i to pomimo niekorzystnej sytuacji makroekonomicznej. Uzyskaliśmy również najwyższą w historii liczbę aktywnie użytkowanych urządzeń”, komentuje Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „W dalszym ciągu realizujemy długoterminowe inwestycje i kierujemy się naszymi wartościami, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w ogromnych postępach, jakie poczyniliśmy na rzecz osiągnięcia neutralności węglowej naszych produktów i łańcuchów dostaw do 2030 roku”

Pełen raport finansowy możecie zobaczyć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx