poniedziałek, 31 marca

Apple ogłosił dziś, że przeznaczył 720 milionów juanów (prawie 100 milionów dolarów) na przyspieszenie rozwoju czystych źródeł energii w Chinach. W ten sposób firma realizuje cel przejścia swojego łańcucha dostaw na w pełni odnawialną energię do 2030 roku.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Apple, inwestycja zostanie przeznaczona na drugą fazę China Clean Energy Fund, której celem jest dodanie około 550 000 megawatogodzin mocy wiatrowej i słonecznej do chińskiej sieci każdego roku. Pierwsza faza dodała ponad gigawat nowych projektów wiatrowych i słonecznych w całym kraju, poinformowała firma.

Głównym celem Apple jest osiągnięcie całkowitej neutralności węglowej w całym biznesie, łańcuchu dostaw produkcyjnych i cyklu życia produktu do 2030 roku. Więcej szczegółów na temat tego planu można znaleźć na stronie Apple poświęconej środowisku.

W powiązanych wiadomościach, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, obecnie odwiedza Chiny i udostępnił kilka zdjęć ze swojej podróży na swoim koncie Weibo. Cook ponownie bierze udział w corocznym China Development Forum w Pekinie, a doniesienia mówią, że podczas pobytu tam opisał chińską platformę sztucznej inteligencji DeepSeek jako „doskonałą”.

W ramach tej prochińskiej kampanii, Apple ogłosił również, że przekaże darowiznę na pomoc w rozbudowie programów kształcenia nauczycieli wiejskich w Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx