wtorek, 27 lutego

Podczas konferencji otwierającej WWDC 2019 firma Apple oficjalnie zaprezentowała iOS 13, główną aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego dla iPhone’a i iPoda touch, która pojawi się jesienią.

IOS 13 wprowadza zapowiadany tryb ciemny, a także nowe sposoby przeglądania i edytowania zdjęć, logowania się do aplikacji i stron internetowych oraz nawigowania z zupełnie nowych Mapach. IOS 13 jest szybszy i lepiej reaguje dzięki optymalizacjom w całym systemie, które usprawniają uruchamianie aplikacji, redukują rozmiary pobierania aplikacji i jeszcze bardziej przyspieszają identyfikację twarzy.

„System iOS 13 oferuje nowe możliwości aplikacjom, z których korzystasz na co dzień, dzięki bogatym aktualizacjom aplikacji Zdjęcia i Mapy oraz funkcjom ochrony prywatności, takim jak logowanie za pomocą Apple, a jednocześnie zapewnia większą wydajność” – powiedział Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. Oprogramowania. „Jesteśmy podekscytowani, że klienci tego lata zobaczą, co trafi do iPhone’a i nie możemy się doczekać, aż zobaczą, jak świetnie wszystko wygląda w trybie Dark Mode”.

Tryb ciemny: nowy wygląd iPhone’a
iPhone ma piękny nowy wygląd dzięki Dark Mode, nowej ciemnej kolorystyce, która działa w całym systemie i we wszystkich rodzimych aplikacjach, aby zapewnić wspaniałe wrażenia podczas patrzenia, szczególnie w słabym oświetleniu. Tryb ciemny jest dostępny dla twórców aplikacji innych firm w celu integracji z ich własnymi aplikacjami i może być zaplanowany do automatycznego włączenia o zachodzie słońca lub o określonej godzinie.

Łatwiejsze przeglądanie i wydajne narzędzia do edycji w aplikacji Zdjęcia
Korzystając z uczenia maszynowego, Zdjęcia przedstawiają całą bibliotekę, aby wyróżnić najlepsze obrazy, automatycznie ukrywając bałagan i podobne zdjęcia, aby pokazać ważne wydarzenia z poprzedniego dnia, miesiąca lub roku. Zdjęcia i filmy są inteligentnie zorganizowane, co ułatwia przeglądanie, odkrywanie i przeżywanie ulubionych wspomnień, dzięki automatycznym filmom, które ożywiają bibliotekę.

Edycja zdjęć jest bardziej wszechstronna i intuicyjna dzięki nowym narzędziom, które są łatwiejsze do zastosowania, dostosowania i przeglądania. Zwyczajnym przesuwaniem można efekty zwiększyć lub zmniejszyć, aby stworzyć idealny wygląd, zapewniając fotografom bardziej kreatywne możliwości i kontrolę nad ich zdjęciami. W systemie iOS 13 większość narzędzi do edycji zdjęć jest teraz dostępna również do edycji wideo, co umożliwia obracanie, przycinanie lub stosowanie filtrów bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia.

Dzięki systemowi iOS 13 ustawienia regulacji oświetlenia portretowego można wprowadzić bezpośrednio w aplikacji Aparat, aby przesunąć światło bliżej, aby wyostrzyć oczy, rozjaśnić i wygładzić rysy twarzy lub przesunąć światło dalej, aby uzyskać subtelny, wyrafinowany wygląd. Nowy efekt High-Key Mono tworzy piękny, monochromatyczny wygląd zdjęć w trybie portretowym.

Nowe doświadczenia z mapami
Mapy Apple pomagają milionom ludzi w nawigacji i eksploracji świata, a jednocześnie chronią prywatność użytkownika. Apple dostarcza teraz nowe wrażenia z map z szerszym pokryciem dróg, lepszymi danymi dla pieszych, bardziej precyzyjnymi adresami i bardziej szczegółowymi danymi dotyczącymi terenu. Nowa mapa jest już dostępna w wybranych miastach, a w Stanach Zjednoczonych pojawi się do końca 2019 roku, a do większej liczby krajów w 2020 roku.

Dodatkowe funkcje systemu iOS 13
● Przypomnienia mają nowy wygląd i oferują inteligentne sposoby tworzenia i edytowania przypomnień, z większą ilością sposobów ich porządkowania i śledzenia. Szybki pasek narzędzi ułatwia dodawanie czasów, dat, lokalizacji i flag lub dodawanie załączników. Dzięki głębszej integracji z Wiadomościami łatwo jest oznaczyć kogoś w przypomnieniu, tak aby pojawiało się, gdy korespondujemy z tą osobą.

● Wiadomości mogą automatycznie udostępniać nazwę użytkownika i zdjęcie, lub dostosowane Memoji lub Animoji, aby łatwo zidentyfikować, kto jest w wątku Wiadomości. Memoji są automatycznie tworzone w pakiety naklejek wbudowane w klawiaturę iOS, dzięki czemu mogą być używane w wiadomościach, poczcie i innych aplikacjach. Memoji oferuje także nowe fryzury, nakrycia głowy, makijaż, kolczyki i akcesoria.

● Siri ma nowy, bardziej naturalny głos, a Skróty Siri obsługują teraz sugerowane automatyzacje, które zapewniają spersonalizowane procedury dla takich rzeczy, jak pójście do pracy czy pójście na siłownię.

● CarPlay otrzymuje największą aktualizację z nowym pulpitem nawigacyjnym do przeglądania muzyki, map i innych elementów w jednym widoku, nową aplikację Kalendarz i obsługę Siri dla aplikacji nawigacyjnych i audio innych firm.
● Z AirPods, Siri może odczytywać wiadomości przychodzące natychmiast po ich otrzymaniu a aplikacji Wiadomości lub dowolnej aplikacji obsługującej SiriKit. Nowa funkcja udostępniania audio ułatwia oglądanie filmu lub udostępnianie utworu przyjacielowi, po prostu zbliżając drugą parę do iPhone’a lub iPada.
● Sterowanie głosem zapewnia nowe, zaawansowane funkcje, które pozwalają użytkownikom obsługiwać iPhone’a, iPada lub Maca całkowicie za pomocą głosu. Korzystając z najnowszej technologii rozpoznawania mowy Siri, Voice Control zapewnia jeszcze dokładniejszą transkrypcję i edycję tekstu.
● Notatki mają nowy widok galerii, wydajniejszą współpracę z udostępnionymi folderami, nowe narzędzia wyszukiwania i opcje listy kontrolnej.
● QuickPath umożliwia łatwe pisanie jedną ręką na klawiaturze systemu iOS poprzez ciągłe przesuwanie po literach słowa.

● Aplikacja Pliki umożliwia udostępnianie folderów za pomocą iCloud Drive i dostęp do plików z zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, takich jak karty SD i dyski flash USB.
● Aplikacja Zdrowie oferuje sposoby monitorowania zdrowia słuchu i zapewnia nowe sposoby śledzenia, wizualizacji i przewidywania cyklu miesiączkowego kobiety.
● Kontrolki usług lokalizacji dają użytkownikom większy wybór sposobu udostępniania danych o lokalizacji w aplikacjach, w tym nową opcję lokalizacji jednorazowej i więcej informacji o tym, kiedy aplikacje korzystają z lokalizacji w tle.
● Poprawa wydajności sprawia, że cały system jest bardziej responsywny dzięki szybszemu odblokowywaniu Face ID i nowemu sposobowi pakowania aplikacji iPhone’a w App Store, który redukuje rozmiary pobierania aplikacji nawet o 50 procent, sprawia, że aktualizacje aplikacji są o ponad 60 procent mniejsze i powodują uruchamianie aplikacji nawet dwa razy szybciej.

System iOS 13 będzie dostępny dla wszystkich na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx