sobota, 15 czerwca

No i stało się. Waluta w sklepach App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music i w pakiecie dyskowym iCloud w Polsce właśnie uległa zmianie z euro na złotówki. Apple zapowiadał tą zmianę już kilka dni temu.

To dość spory krok na przód jeśli chodzi o nasz kraj bo do tej pory opłaty za wszystkie usługi czy aplikacje były pobierane w Euro i przeliczne po kursie z danego dnia. Od teraz to się zmieniło.

Czy zmiana będzie dla nas korzystna? Z pierwszych zapowiedzi wyglądało że niekoniecznie bo jak zawsze przy takich zamianach przelicznik waluty jaki stosuje Apple jest dla nas niekorzystny i zazwyczaj wychodzi to drożej. Popatrzyłem sobie na szybko na pozycje których cenę w Euro pamiętałem i widzę jedno. Przelicznik nie jest stały i ceny zostały po prostu dostosowane do Polski. Pozycja kosztująca 10,99 EUR została przeliczona na 47,99 złotych co oznacza kurs 4,36 i to jest sporo. Nieco lepiej wypadają w tej kwestii pakiety iCloud. Mój dotychczasowy pakiet 50 GB kosztujący 0,99 EUR kosztuje teraz 3,99 złotych co oznacza kurs 4,03. Za pakiet 200GB kosztujący do tej pory 2,99 EUR zapłacimy po przeliczeniu 11,99 złotych co daje jeszcze lepszy kurs 4,01.

Zatem chyba nie ma co bać się nowych cen. Na pewno będziemy teraz bardziej świadomie dokonywać zakupów nie zastanawiając się ile ostatecznie nas to będzie kosztować. Może to też krok, aby ostatecznie Apple wprowadził też w Polsce płatności Apple Pay. A na to pewno wiele osób czeka. W tym także i ja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx