poniedziałek, 17 czerwca

Jak informuje CNBC, Apple odrzuca z App Store aplikacje związane z koronawirusem COVID-19, które nie są dostarczane przez organizacje opieki zdrowotnej ani instytucje rządowe.

Czterech niezależnych programistów, którzy rozmawiali z CNBC, stwierdziło, że ich aplikacje związane z koronawirusem mające na celu podglądanie statystyk związanych z wirusem zostały odrzucone.

Jeden z deweloperów został poinformowany telefonicznie przez pracownika Apple, że wszystko związane z koronawirusem musi zostać wydane przez oficjalną organizację zdrowia lub rząd, podczas gdy inny otrzymał powiadomienie, że „aplikacje zawierające informacje o aktualnych informacjach medycznych muszą zostać przesłane przez uznaną instytucję.”

I w sumie to dobra decyzja. Apple ocenia aplikacje, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się błędnych informacji, sprawdzając, skąd pochodzą dane dotyczącą wirusa i czy programiści reprezentują organizacje, którym użytkownicy mogą zaufać, publikując dokładne dane.

Wyszukiwania związane z koronawirusem i „COVID-19” w App Store przynoszą niewiele wyników, w tym narzędzie do śledzenia wirusów COVID-19 firmy Healthlynked, które korzysta z danych Światowej Organizacji Zdrowia, Epoch Times oraz aplikacja od rządu brazylijskiego.

Inne firmy technologiczne podjęły podobne kroki, aby zapobiec rozpowszechnianiu dezinformacji. Facebook i Twitter zakazały wprowadzających w błąd reklam związanych z koronawirusem, a Amazon zablokował produkty podwiązywane z koronawirusem i sprzedawców próbujących sprzedawać przedmioty takie jak maski na twarz i środki dezynfekujące do rąk w zawyżonych cenach.

Google ma również zasady dotyczące aplikacji, które wykorzystują klęskę żywiołową lub czerpią zyski z tragicznego zdarzenia, a żadne aplikacje związane z koronawirusem nie są dostępne w Google Play.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx