wtorek, 30 maja

Mimo informacji o tym, że produkcja nowych iPad’ów 3 już ruszyła a montowane w nim wyświetlacze pochodzą od firmy Sharp, dziś koreański serwis Electronic Times poinformował, że Sharp nie spełnił wymagań firmy Apple i został odsunięty jako dostawca wyświetlaczy.

Według raportu wyświetlacze Retina do nowego iPada dostarczane będą przez firmy Samsung i LG. Sharp rywalizował z Samsungiem Electronics i LG Display na etapie rozwoju paneli Retina dla iPada 3, ale podobno nie przeszedł procesu zatwierdzenia przez Apple do produkcji seryjnej.
Apple mówi, że potrzebuje co najmniej 65 mln paneli do iPada 3 na rok 2012, a wstępną partię przeznaczoną na czas premiery szacuje na 5 mln sztuk.

Decyzja Apple o odsunięciu firmy Sharp od wyświetlaczy dla iPada 3 może mieć wpływ na całość urządzenia. Na etapie projektowania obie firmy pracowały podobno wspólnie nad technologią IGZO (indu, galu, cynku, tlenu) firmy Sharp, aby osiągnąć cieńsze i pobierające mniej mocy wyświetlacze.

Jeśli Apple wykorzysta bardziej tradycyjne niskotemperaturowe, krzemowo-polikrystaliczne wyświetlacze (LTPS) od Toshiby i LG, to może to wymagać podwójnego systemu światła w celu wsparcia wyższej rozdzielczości. To z kolei może wpłynąć na nieco większą grubość urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx