piątek, 12 kwietnia

Apple rzekomo rozpatruje możliwość rozwoju dostępu wielu użytkowników do jednego iPada z oddzielnymi kontami i ekranami Home. W odpowiedzi na emaila wysłanego do „Apple’s Bug Reporter” z sugestią o dodanie takiej funkcji, Apple odpowiedział, że jest to znany problem badany już przez inżynierów.

„Po dalszym dochodzeniu ustalono, że jest to znany problem, który jest obecnie badany przez inżynierów”

To oficjalna reakcja od Apple Developer Connection’s Worldwide Developer Relations. Jest to dość ogólna odpowiedź i być może jest standardową odpowiedzią wysyłaną pocztą elektroniczną przez Apple na sugestie i poprawki błędów. Deweloper twierdzi jednak, że na wiele innych złożonych wcześniej błędów nigdy nie otrzymał takiej odpowiedzi, więc może jest nadzieja.

Udostępnianie iPada innym członkom rodziny jest powszechną praktyką, więc możliwość udostępnienia im odrębnych kont miałaby wiele sensu. Każdy członek rodziny mógłby mieć swój własny ekran logowania, ekran domowy i ulubione aplikacje – wszystkie chronione hasłem, tak, aby inni członkowie rodziny nie mogli ich usunąć lub niczego zmienić. Jedyny problem tego rozwiązania to dodatkowe miejsce potrzebne na przechowywanie profilów wielu użytkowników. Oczywiście, osoby planujące używać iPada w ten sposób, zawsze mogłyby po prostu kupić wersję 64GB.

Zarówno w systemie OS X dla komputerów Macintosh i systemie Microsoft Windows, jak również innych jak Unix czy Linux funkcja tworzenia osobnych loginów użytkownika działa już od dziesiątków lat. Do tej pory Apple unikał takiego rozwiązania w iOS. Zamiast wielu loginów dla każdego członka rodziny, wolał zakup kilku urządzeń, gdzie każdy członek rodziny ma swojego iPhone’a, iPoda Touch czy iPada.

To jednak nie rozwiązuje innych typowych sytuacji, jak pożyczenie iPada znajomemu lub gościowi pozwalając mu na przejrzenie stron internetowych lub gier, bez dawania dostępu do wszystkich innych osobistych informacji.

Czy chcielibyście zobaczyć taki tryb w iOS 6?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx