sobota, 23 września

Jak informuje ReutersMinisterstwo Sprawiedliwości w Brazylii nakazało dziś Apple zaprzestanie sprzedaży iPhone’ów bez ładowarki w pudełku. Brazylijscy urzędnicy twierdzą, że Apple daje klientom niekompletny produkt bez zasilacza, co według rządu jest „celową praktyką dyskryminacyjną wobec konsumentów”.

Apple został ukarany grzywną w wysokości 12,275 mln reali (~2,34 mln dolarów) za sprzedaż iPhone’ów bez ładowarek, a brazylijscy urzędnicy zmuszają firmę do zaprzestania oferowania iPhone’a bez zasilacza, w tym iPhone’a 12 i nowszego.

Brazylijski stan São Paulo wcześniej ukarał Apple grzywną w wysokości blisko 2 milionów dolarów za niedostarczenie ładowarki do nowszych modeli iPhone’ów, co zdaniem agencji ochrony konsumentów w São Paulo stanowiło naruszenie kodeksu prawa konsumenckiego. Apple przegrał również proces sądowy w tym kraju w 2022 roku po tym, jak klient, który nie otrzymał ładowarki, pozwał firmę do sądu.

Apple powiedział brazylijskim urzędnikom, że brak zasilacza w iPhonie zapewnia korzyści dla środowiska i zmniejsza ilość odpadów, ale Brazylia jak dotąd odrzuciła ten argument.

Apple przestał dostarczać ładowarki do iPhonów, począwszy od premiery linii iPhone 12 w 2020 roku. W większości krajów Apple nie dostarcza już iPhone’ów ze słuchawkami EarPods i zasilaczem, a tylko z kablem ładującym USB-C na Lightning. Apple twierdzi, że większość klientów ma już zasilacze i tłumaczy swoim klientom, że usunięcie tych akcesoriów jest częścią wysiłków na rzecz „osiągnięcia [ich]celów środowiskowych”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx