piątek, 12 lipca

Według rosyjskich mediów, Apple kupił znak towarowy „AirTag” dla swojego prawdopodobnego urządzenia śledzącego przedmioty, który podobno pochodzi od rosyjskiej grupy firm specjalizujących się w technologii RFID.

RBC informuje, że grupa o nazwie ISBC, która określa się jako „wiodący producent kart inteligentnych i tagów RFID w Rosji”, niedawno sprzedała Apple znak towarowy „AirTag” w ramach umowy, w ramach której grupa opracuje swoje produkty pod jedną marką.

W oświadczeniu opublikowanym dzisiaj na stronie internetowej ISBC grupa potwierdziła, że zakończyła transakcję przeniesienia praw do znaku towarowego „AirTag”, ale powiedziała, że szczegóły dotyczące nabywcy nie zostaną ujawnione zgodnie z warunkami poufności.

Grupa ISBC® zdecydowała się postawić na usprawnienie rozwoju własnych produktów pod jedną nazwą ISBC®. Ta decyzja dotycząca rebrandingu jest bardzo powiązane z umową międzynarodową dotyczącą przekazania znaku towarowego AIRTAG®.

Uzgodniona poufność nie pozwala nam szczegółowo ujawnić transakcji. Ale możemy wyrazić naszą pewność, że przyszłość znaku towarowego AIRTAG®, który przewidzieliśmy i zarejestrowaliśmy na arenie międzynarodowej, będzie jasna, a cały świat pozna i pokocha nowy produkt o tej nazwie.

W poniedziałek publiczna wersja systemu iOS 13.2 ujawniła informacje sugerujące, że Apple może planować nazwać swoje nowe akcesorium do śledzenia przedmiotów właśnie „AirTags”. Apple pracuje podobno nad podobnym do słynnego”Tile” modułem śledzącym Bluetooth, którego można używać do śledzenia często gubionych przedmiotów takich jak klucze, portfel i inne.


 

Wiele plotek potwierdziło, że Apple pracuje nad „AirTags”, które jak się oczekuje w oparciu o wyciekające zasoby, będą małymi okrągłymi pigułkami, które można przymocować do swoich przedmiotów, aby można je było łatwo zlokalizować za pomocą aplikacji Lokalizator obok własnych urządzeń Apple.

„AirTags” połączy się z iPhone’ami, iPadami, komputerami Mac i innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth i wykorzysta ultra-szerokopasmowy układ U1 w najnowszych iPhone’ach, aby uzyskać bardziej precyzyjne śledzenie w pomieszczeniach, niezrównane przez konkurencję.

Jak informowano na początku roku, w urządzeniu pojawi się również element rzeczywistości rozszerzonej, który pozwoli użyć kamery urządzenia, aby dokładnie wskazać, gdzie może być zgubiony przedmiot. Dostępne będzie również śledzenie na dalekie odległości, a „AirTags” prawdopodobnie skorzysta z funkcji śledzenia w trybie offline, która została dodana do iOS 13.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się „AirTags”, ale biorąc pod uwagę, że Apple dodaje nowe szczegóły z nim związane do każdej wersji beta, istnieje możliwość, że akcesorium pojawi się w tym roku, być może nawet wkrótce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx