sobota, 28 stycznia

Według Jona Prossera, znanego z licznych sprawdzonych przecieków związanych z Apple, firma planuje wprowadzić swoje własne okulary do rzeczywistości rozszerzonej w marcu lub czerwcu 2021 r.

Kilka dni temu renomowany analityk Ming-Chi Kuo przewidział, że okulary Apple pojawią się najwcześniej w 2022 roku, więc możliwe jest, że Apple zaprezentuje okulary w 2021 roku i wypuści je w 2022 roku. Byłoby to zgodne z planem wprowadzenia zegarka Apple Watch, który został zaprezentowany we wrześniu 2014 roku ale do sprzedaży trafił w kwietniu 2015 roku. Apple zaprezentował także HomePod w czerwcu 2017 roku, który finalnie trafił do sprzedaży w lutym 2018 roku.

Długa przerwa między ogłoszeniem i sprzedażą okularów przez Apple mogłaby dać programistom czas na stworzenie aplikacji związanych z platformą rozszerzonej rzeczywistości, pod warunkiem wcześniejszego wydania zestawu SDK. Wczesne ogłoszenie może również pomóc w zapobieganiu wyciekom, chociaż Prosser twierdzi, że wkrótce pokaże prototyp okularów.

Należy pamiętać, że Apple pracuje podobno nad dwoma osobnymi, noszonymi na głowie produktami rzeczywistości rozszerzonej, w tym obszerniejszym zestawem słuchawkowym i eleganckimi okularami. Oczekuje się, że zestaw na głowę pojawi się przed samymi okularami, więc może wystąpić pewne pomieszanie pomiędzy produktami. Tak czy inaczej nie brzmi to tak, jakby któryś z produktów był już gotowy do wypuszczenia, więc wciąż jesteśmy w wyczekiwaniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx