wtorek, 27 lutego

Philips-M2L-iPhone-Trio

Apple planuje usunąć gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w iPhone’ie nowej generacji na rzecz złącza Lightning all-in-one, wynika z najnowszych informacji często niezawodnej, japońskiej strony Mac Otakara. Apple może również wypuścić nowe słuchawki EarPods wyposażone w to nowe złącze Lightning wspierające nowe wyjście audio w przyszłych urządzeniach z systemem iOS.

Raport, powołując się na „wiarygodne źródło”, twierdzi, że nowe złącze o tej samej wielkości co obecne Lightning wspierać będzie dotychczasową funkcję ładowania i słuchawki Bluetooth, a także posiadały DAC lub konwerter dla wstecznej kompatybilności ze słuchawkami przewodowymi przy użyciu standardowego jacka stereo 3.5mm. Do tego wymagany będzie jednak adapter 3.5mm do złącza Lightning.

Zgodnie z raportem, tak zwany „iPhone 7” będzie prawdopodobnie o 1 mm cieńszy niż 7.1 mm grubości iPhone 6S. Do porównania może posłużyć szósta generacja iPoda touch o grubości 6.1mm, choć ten przenośny odtwarzacz multimedialny wciąż posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Apple podobno wypuści słuchawki EarPods wyposażone w złącze Lightning, które prawdopodobnie zostaną dodane do iPhone’a 7 i sprzedawane oddzielnie do stosowania z innymi przyszłymi urządzeniami iOS. Obecne słuchawki EarPods firmy Apple z jackiem 3,5 mm będą prawdopodobnie nadal dostępne w sprzedaży.

Apple wprowadził nową specyfikację programu MFi w czerwcu 2014 roku, która pozwala innym producentom na stworzenie słuchawek podłączanych do urządzeń iOS za pomocą kabla Lightning, ale jego wprowadzanie jest powolne. Philips zaprezentował słuchawki Fidelio M2L i Fidelio NC1L posiadające właśnie takie złącze.

Jeśli ta plotka okaże się prawdą, decyzja Apple o przejściu na złącze Lightning all-in-one zarówno do ładowania jak i wyjścia audio może spotkać się z tym samym rodzajem kontrowersji, jak wtedy, gdy firma wycofała swoje opatentowane 30-stykowe złącze dokujące na mniejsze złącze Lightning począwszy od iPhone’a 5 w 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
P
P
8 lat temu

Prawdopodobnie jeszcze nigdy nie widziałem tak dużo „podobno” zarówno w jednym akapicie jak i w jednym „artykule”. O ile to coś można nazwać artykułem. Porażka.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx