sobota, 28 stycznia

12325486-Escaneo-del-iris-el-escaneo-biom-trico-de-retina-del-ojo-para-su-identificaci-n-Primer-plano-de-la-p-Foto-de-archivo

Apple pracuje nad iPhone’em z funkcją skanowania tęczówki, który mogłyby zadebiutować w 2018 roku, donosi DigiTimes w dość obszernym artykule o coraz większym zainteresowaniu tą zaawansowaną technologią wśród producentów smartfonów.

Skanowanie tęczówki byłyby potencjalnie ukryte w miejscu Touch ID i było sposobem weryfikacji tożsamości użytkownika, wykonując funkcje, takie jak dokonywanie płatności i odblokowywanie urządzenia iOS. Tęczówka każdej osoby zawiera kompleksowy i losowy wzór, który jest unikalny dla każdej osoby, podobnie jak odcisk palca.

Apple podobno przyglądał się technologii skanowania tęczówki już w przeszłości, a teraz technologia ta zyskuje coraz większe zainteresowanie na arenie smartfonów. Mówi się, że Samsung planuje zadebiutować swoją technologią rozpoznawania tęczówki być może już w przyszłym miesiącu wraz z premierą Galaxy Note 7.

Obecnie implementacja skanowania tęczówki daje wymierne korzyści w porównaniu z Touch ID, w tym brak konieczności bezpośredniego kontaktu z urządzeniem w celu odblokowania urządzenia jak i samą w sobie znacznie szybszą prędkość odblokowania. Wciąż istnieją również wady, takie jak niska funkcjonalność w słabym oświetleniu i problemy związane z wydajnością po spożyciu alkoholu i chirurgii oka.

DigiTimes nie zawsze był wiarygodnym źródłem informacji, więc do plotki należy podchodzić z pewnym sceptycyzmem. Nie mniej bardziej wiarygodny analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo również uważa, że Apple planuje wprowadzenie nowych cech biometrycznych w przyszłych iPhone’ach, które mogą obejmować zarówno skanowanie twarzy lub tęczówki. Plotka Kuo dotyczyła iPhone’a w 2017 roku, ale zawsze jest możliwe, że takie zaawansowane funkcje będą gotowe do debiutu w późniejszym terminie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Applee86
Applee86
6 lat temu

niech nie zapomną o umożliwieniu wykonania wydruków 3D 🙂

Rumble
Rumble
6 lat temu

Podobno Szajsung ma to dodać w note 7 który ma premierę za kilka dni. Jeśli tak to apple będzie z innowacją będzie trochę z tyłu 😉

HakerEduPL
HakerEduPL
6 lat temu

Wszystko pod przykrywką bezpieczeństwa… ahh, ta moda na zbieranie danych biometrycznych w rządowych „TAJNYCH” bazach danych…

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx