poniedziałek, 24 czerwca

Jak wyliczył jeden z analityków, firma z Cupertino mogłaby naprawdę nieźle zarobić, gdyby wynegocjowała opłaty licencyjne na swoje opatentowane technologie.

Kevin Rivette z firmy 3LP Advisors LLC jest zdania, że Apple mogłoby zarobić nawet 10 dolarów na każdym sprzedawanym telefonie z systemem operacyjnym Android. Jest jednak jeden warunek – zamiast pozywać wszystkie firmy naruszające jej własność intelektualną, musiałoby wynegocjować korzystne dla obu stron warunki licencjonowania opatentowanych technologii. W ten sposób zarabia Microsoft. Nieoficjalnie mówi się, że pobiera opłatę 5 dolarów od każdego sprzedanego smartfona HTC z systemem Android.

Z biografii Steve’e Jobsa dowiadujemy się jednak, że wieloletni CEO firmy Apple doskonale wiedział o takiej możliwości, ale świadomie ją ignorował. Jobs twierdził bowiem, że nie ma żadnego interesu w licencjonowaniu patentów Apple’a producentom smartfonów z Androidem. Steve wierzył, że Android jest „ukradzionym produktem” i należy go zwalczyć, a nie wspierać technologiami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx