wtorek, 27 lutego

iPhone 6 Plus

Apple liczy na sprzedaż 80 milionów sztuk iPhone’ów 6 i iPhone’ów 6 Plus do końca tego roku, donosi Digitimes. Aby osiągnąć ten cel, firma rzekomo poprosiła swoich partnerów z łańcucha dostaw do zwiększenia produkcji komponentów. Rozwiązując wszelkie problemy produkcyjne, Apple dąży do sprzedaży 10 mln sztuk jeszcze do końca września i kolejnych 70 mln sztuk do końca czwartego kwartału.

Wiadomość ta koreluje z wcześniejszym sprawozdaniem Wall Street Journal z lipca, w którym stwierdzono, że Apple przygotowuje się do produkcji ogromnej liczby iPhone’ów 6 w oczekiwaniu na jego duży popyt. Apple informował, że wyprodukował w sumie 60 mln sztuk iPhone’a 5 w drugiej połowie 2012 roku. Firma doświadczyła jednak trudności ze znacznie ograniczonymi dostawami iPhone’a 5S, a dostawy nie były stabilne, aż do prawie trzech miesięcy do jego premiery.

Przed oficjalnym ogłoszeniem iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus mówiło się, że Apple przeżywa poważne problemy produkcyjne z większym modelem, który miał nawet potencjalnie trafić do sprzedaży później. Jednakże, oba modele iPhone’a 6 trafią do sprzedaży w pierwszych krajach już 19 września. Możliwe zatem będzie, że oba modele będą w ciągłej sprzedaży bez oczekiwania, w odpowiedzi na wysoki popyt konsumentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx