sobota, 25 czerwca

W następstwie nakłaniania Apple przez inwestorów, aby zrobić więcej w coraz głośniejszym temacie uzależnienia dzieci od smartfonów, firma dodała na swojej stronie nową sekcję „Rodziny”, która przedstawia narzędzia kontroli rodzicielskiej i informacje, o których powinni wiedzieć rodzice. Strona obecnie dostępna jest tylko w języku angielskim.

Ta mini witryna podzielona jest na kilka sekcji, które przedstawiają szereg funkcji, które pomóc mają w kontroli rodzicielskiej wprowadzanych przez firmę Apple, takich jak zalecenia dotyczące aplikacji, kontrola zakupów w aplikacji, ograniczenia dotyczące aplikacji, które można pobierać, narzędzia do ograniczania internetu, Znajdź moich znajomych i więcej.

Apple podkreśla sekcję przeznaczoną dla dzieci w App Store, w której jak mówi firma, rodzice mogą znaleźć starannie dobrane treści odpowiednie dla dzieci. Witryna zawiera linki do samouczków dotyczących włączania opcji „Pytaj o zakup”, aby rodzice mogli zatwierdzać aplikacje pobierane przez dzieci. Dzięki temu rodzice wiedzą, jak włączyć ograniczenia, by ograniczyć zakupy w aplikacji i które witryny są dostępne dla dzieci.

Kolejna sekcja strony pokazuje narzędzia, takie jak „Znajdź moich znajomych”, aby śledzić lokalizację dziecka, i zaleca ustawienie czatu grupowego dla całej rodziny w Wiadomościach.

Firma Apple udostępnia również szczegółowe informacje na temat „Udostępniania rodzinnego”, które ma na celu umożliwienie członkom tej samej rodziny udostępnianie aplikacji, muzyki, książek, pamięci masowej iCloud i wiele innych, a także rozdział dotyczący wskazówek dla całej rodziny z zalecanymi funkcjami, takimi jak „Nie przeszkadzać” podczas prowadzenia samochodu, Czas na sen, identyfikacja medyczna, Night Shift i funkcję SOS.

Apple dodał również sekcję dotyczącą kontroli prywatności. Rodzice, którzy mają dzieci korzystające z urządzeń z systemem iOS, prawdopodobnie będą chcieli zobaczyć nową witrynę.

Apple obiecał wprowadzić bardziej zaawansowane narzędzia kontroli rodzicielskiej, a plotki zasugerowały, że firma wprowadzi te funkcje w iOS 12. Apple ma zamiar zadebiutować narzędziem Digital Health, które pozwoli rodzicom dowiedzieć się, ile czasu spędziło ich dziecko z urządzeniem z systemem iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx