czwartek, 18 lipca
Tesla model X

Tesla model X

Firma Apple ma nadzieję rozpocząć produkcję własnego projektu samochodu, który obecnie jest skrycie rozwijany już w 2020 roku, donosi Bloomberg. Według źródeł serwisu, Apple naciska pracowników pracujących na samochodem aby był on gotowy mniej więcej za 5 lat i pozwolił na konkurowanie z podobnymi pojazdami elektrycznymi schodzącymi z taśm produkcyjnych Tesli i GM w 2017 roku.

Ramy czasowe – które u producentów samochodów zakładają zazwyczaj od pięciu do siedmiu lat etapu rozwoju – podkreślają agresywny cel projektu i mogą przygotowywać grunt do walki o klientów Tesla Motors Inc. oraz General Motors, którzy to mają plan w 2017 roku wydania elektrycznego pojazdu, który może przejechać ponad 200 mil na jednym ładowaniu i kosztować mniej niż 40 000 dolarów.

Plany związane z samochodem elektrycznym Apple pierwszy raz ujrzały światło dzienne w zeszłym tygodniu, kiedy to Wall Street Journal podzielił się nowiną o „tajnym projekcie” Titan związanym z pojazdem elektrycznym, nad którym pracuje setka pracowników Apple. Apple zatrudnił wielu ekspertów motoryzacyjnych, którzy dołączyli do projektu planując docelowo stworzyć zespół około 1000 pracowników rozwijających samochód. Bloomberg powiedział, że zespół ma obecnie około 200 członków.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, firma przejęła pracowników z firm takich jak Tesla, Ford, GM, A123 Systems, MIT Motorsports, Ogin, Autoliv, Concept Systems i General Dynamics.

Zarówno wstępny raport The Wall Street Journal jak i raport Bloomberga podkreślił, że Apple może podjąć decyzję o opóźnieniu lub rezygnacji ze swojego projektu samochodu, gdy firma nie będzie zadowolona z jego postępów. Firma Apple pracuje nad wieloma projektami prototypów, które nigdy nie trafią do produkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx