poniedziałek, 11 grudnia

LG Display jest ponoć bliski popisania umowy z Apple jako producent ekranów OLED dla prawdopodobnego zegarka iWatch. Raport z Korea Herald mówi, że LG będzie jednym z głównych dostawców ekranów dla urządzenia obok RiTDisplay. Rzecznicy LG powiedzieli, że nie mogą potwierdzić tych informacji.

Apple spotkał się podobno również z firmą Samsung, aby omówić kwestię ekranów dla nadchodzących zegarków iWatch, ale rozmowy okazały się „nie produktywne”. Apple może nie chcieć współpracować z Samsungiem nad ekranami do swojego inteligentnego zegarka, aby zapobiec przeciekom informacji do koreańskiej firmy technologicznej, biorąc zwłaszcza pod uwagę ich niedawne wejście w kategorię SmartWatch ze swoim Galaxy Gear.

Raport stwierdza się, że LG nie będzie jedynym dostawcą wyświetlaczy, ponieważ Apple ma tendencję w kierunku dywersyfikacji dostawców:

„Zamiast polegać na jednym dostawcy do swoich iWatch, które zostaną zaprezentowane w przyszłym roku, Apple będzie miał dwóch dostawców dla pewności. Kluczowym dostawcą będzie RiTDisplay, a LG Display będzie drugim dostawcą” powiedział analityk inwestycyjny Kim Young-woo. „Wyświetlacze Japońskie mogą być również kandydatem, ale do tej pory ich wydajność jest niewystarczająca”.

O zegarku iWatch mówi się już od jakiegoś czasu, a Tim Cook podsycił jeszcze ogień podczas ostatniej konferencji sugerując, że Apple wprowadzi nową kategorię produktów w 2014 roku. Urządzenie ma podobno służyć  jako dodatek do iPhone’a i innych urządzeń z systemem iOS, dając użytkownikom łatwy i szybki dostęp do typowych funkcji wraz z dodatkowymi możliwościami biometrycznymi.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx