środa, 30 listopada

Apple, Amazon, Google i Zigbee Alliance ogłosiły dzisiaj nową grupę roboczą, która planuje opracować i promować przyjęcie nowego standardu łączności opartego na protokole IP dla produktów inteligentnego domu, ze szczególnym naciskiem na zwiększoną kompatybilność, bezpieczeństwo i uproszczony rozwój dla producentów.

Udział w projekcie wezmą także firmy członkowskie Zigbee Alliance takie jak IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, SmartThings, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, Somfy i Wulian.

Projekt nazwany „Project Connected Home over IP” ma na celu ułatwienie producentom urządzeń budowania urządzeń kompatybilnych z inteligentnymi domami i usługami głosowymi takimi jak Siri, Alexa, Google Assistant i innymi, poprzez zdefiniowanie określonego zestawu technologii sieciowych bazujących na IP certyfikujących urządzenia.

Nowy standard będzie obejmować istniejące technologie inteligentnego domu takie jak Apple HomeKit i Google Weave and Thread.

Nowy standard łączności będzie otwarty i nieodpłatny, a kod będzie utrzymywany w GitHub. Grupa robocza ma na celu opublikowanie projektu specyfikacji i wstępne wdrożenie pod koniec 2020 roku.

Dla konsumentów powinno to ostatecznie doprowadzić do powstania bardziej inteligentnych akcesoriów domowych obsługujących wiele platform takich jak HomeKit i Alexa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx