niedziela, 19 września

iCloud

The Wall Street Journal donosi, że Apple pracuje nad jeszcze lepszym systemem bezpieczeństwa iCloud, takim że nawet firma nie będzie w stanie uzyskać dostępu do informacji o użytkownikach przechowujących dane na ich serwerach.

Według wczorajszego raportu, który cytuje „osoby zaznajomione ze sprawą”, kierownictwo firmy Apple rozważa w jaki sposób wzmocnić szyfrowanie iCloud bez utrudnień dla użytkowników.

Obecnie zaszyfrowane dane przechowywane w usłudze Cloud dostępne są firmie Apple za pomocą klucza, który jest wykorzystywany na przykład do przywracania informacji o koncie, gdy użytkownik zapomni hasła. Dostęp Apple pozwala również firmie dostarczyć istotnych informacji do organów ścigania na prośbę odpowiednich wniosków prawnych.

Jednak wygląda na to, że Apple jest zaniepokojony faktem, że posiadanie kopii klucza oznacza, że może się on dostać w ręce hakerów, lub że firma może być prawnie zmuszana do podawania go rządowi.

Jednak według The Wall Street Journal, rzecznik firmy Apple zwrócił się do uwag zgłoszonych przez starszego wiceprezesa inżynierii oprogramowania Craiga Federighi w odniesieniu do świeżych obaw spółki. „Bezpieczeństwo jest niekończącym się wyścigiem, który można prowadzić, ale nigdy nie wygrać”, pisał 6 Marca w opinii dla The Washington Post. „Najlepsza obrona wczoraj może nie odeprzeć ataku dziś lub jutro.”

Kopie zapasowe w iCloud zawierają wiadomości iMessage i SMSy użytkowników, historię zakupów, zdjęcia i filmy, ustawienia urządzenia, dane aplikacji, hasło poczty głosowej i dane zdrowotne. Wszelkie kroki, jakie Apple kieruje aby zamknąć sobie dostęp do tych kopii zapasowych mogą dalej antagonizować z organami ścigania, szczególnie biorąc pod uwagę obecny spór spółki z FBI. Nie mniej staną się dla wielu użytkowników zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x