czwartek, 7 lipca

App Store

Dziś mija szósta rocznica powstania App Store, który zadebiutował 10 lipca 2008 roku w postaci aktualizacji programu iTunes. Dostęp do App Store trafił do pierwszego iPhone’a i nowego iPhone’a 3G następnego dnia czyli 11 lipca wraz z wprowadzeniem systemu iOS 2.0.

Popularność App Store od czasu premiery rośnie niemal logarytmicznie. W dniu jego premiery było tam zaledwie 500 aplikacji a już dwa miesiące później około 3000. W czerwcu 2014 roku App Store świętował okrągłe 75 miliardów pobrań aplikacji, co stanowiło ogromny skok w porównaniu do 1 miliarda aplikacji pobranych w 2009 roku. App Store Apple odwiedza tygodniowo niemal 300 milionów użytkowników. Do tej pory Apple wypłacił ponad 15 miliardów dolarów deweloperom aplikacji, a w 2013 roku sprzedaż w App Store wyniosła 10 miliardów dolarów.

Według AppShopper śledzącego aplikacje w sklepie Apple, w App Store na dzień dzisiejszy jest 1,7 mln zatwierdzonych aplikacji, a 1,2 mln aplikacji dostępnych jest do pobrania. Około milion aplikacji przeznaczona jest dla iPhone’a, a prawie 600 tysięcy dla iPada. Istnieje również ponad 20 tysięcy aplikacji na komputery Mac, jednak zważyć należy na fakt, że Mac App Store istnieje dopiero od 2011 roku.

Z okazji szóstej rocznicy App Store firmy Apple, deweloperzy oferują kilka solidnych zniżek na popularne gry i aplikacji. Warto zerknąć do App Store i skorzystać z okazji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx