poniedziałek, 24 czerwca

iOS 16.1 wydany w październiku wprowadził obsługę Wydarzeń na żywo w aplikacjach firm zewnętrznych. Ta funkcja pozwala użytkownikom iPhone’a być na bieżąco z wydarzeniami, takimi jak mecz sportowy lub zamówienie na dostawę jedzenia, bezpośrednio na ekranie blokady. Wydarzenia na żywo są również wyświetlane w Dynamic Island na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.

W czerwcu Apple zaprezentował podgląd obsługi wydarzeń na żywo dla Ubera, Starbucks i Nike Run Club, ale wciąż czekamy, aż te aplikacje faktycznie wprowadzą tę funkcję.

Na szczęście wygląda na to, że Uber i Uber Eats przygotowują się teraz do obsługi wydarzeń na żywo. Obie aplikacje zostały zaktualizowane w listopadzie i teraz wyświetlają przełącznik Wydarzenia na żywo w aplikacji Ustawienia. Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna publicznie w żadnej z tych aplikacji, ale wygląda na to, że Uber przeprowadza wewnętrzne testy.

Wydarzenia na żywo ułatwią śledzenie statusu przejazdu Uber lub dostawy Uber Eats na ekranie blokady lub na dynamicznej wyspie. Nadal nie ma konkretnej daty uruchomienia tej funkcji w tych aplikacjach, ale wsparcie jest wyraźnie w toku.

Inne popularne aplikacje obsługujące Wydarzenia na żywo to Flighty do śledzenia lotów, FotMob do śledzenia wyników Mistrzostw Świata, czy CARROT Weather do prognozy pogody. Aplikacja Apple TV będzie również obsługiwać wydarzenia na żywo w wybranych grach sportowych, począwszy od iOS 16.2, który jest obecnie w fazie beta i ma zostać wydany jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx