Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/klient.dhosting.pl/appleworld/appleworld.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
środa, 9 października

Według badania przeprowadzonego przez platformę zarządzania aplikacjami Crittercism, aplikacje iOS są dwukrotnie bardziej narażone na niespodziewane wyłączanie się na nowym iPhone’ie 5S, niż podczas działania na iPhone’ie 5 i 5C, donosi dziś serwis AllThingsD.

AirPods4

Wyłączanie się aplikacji na iPhone 'ie 5S jest przypisane do nieprzewidzianych problemów, które napotykają deweloperzy podczas migracji swoich aplikacji na nowe wnętrzności iPhone’a 5S, takie jak przepisywanie sterowników i kodów na 64-bitowy układ A7 i koprocesor M7. Apple pozwolił programistom na przestawianie aplikacji do trybu 64-bitowego dla iPhone’a 5S dopiero 16 września, czyli zaledwie cztery dni przed premierą samego urządzenia.

„Zawsze wraz z nowym sprzętem lub wydaniem nowego oprogramowania widzimy problemy” powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Crittercism Andrew Levy. „Naturalnie, z biegiem czasu te kwestie się rozwiążą”.

Levy powiedział, że być może powodem dla którego więcej takich błędów występuje na iPhone’ie 5S niż równolegle wydanym, nowym iPhone’ie 5C jest to, że podczas gdy deweloperzy byli w stanie sprawdzić swoje aplikacje pod kątem zgodności z iOS 7 podczas kilku miesięcy beta testów, to nowy sprzęt nie był dostępny przed czasem. IPhone 5S posiada nowy 64-bitowy układ A7 i koprocesor M7, a 5C jest prawie identyczny wewnętrznie jak iPhone 5.

Jednak Crittercism chwali też Apple za wydanie dwóch aktualizacji do iOS 7 w krótkim odstępie czasu, stwierdzając, że firma „robi naprawdę dobrą robotę w tej kwestii”. ​​Od czasu swojej premiery w ubiegłym miesiącu, największe aplikacje już są przeprojektowane lub zoptymalizowane dla iPhone’a 5S, a coraz więcej deweloperów stwierdza, że będą aktualizować swoje aplikacje w niedalekiej przyszłości w celu dostosowania się do nowego procesora.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx