poniedziałek, 6 lutego

microsoft-office-ipad-uniondemorelos

Firma Microsoft udostępniła dziś aktualizację swojego pakietu aplikacji biurowych na iPhone’a i iPada dla użytkowników korzystających z iOS 8. Aktualizacja wprowadza oprócz zwykłych poprawek i ulepszeń wydajności, pełne wsparcie dla zapisywania i synchronizowania dokumentów za pośrednictwem serwisu Apple iCloud Drive.

Microsoft twierdzi, że użytkownicy jego najbardziej popularnych aplikacji takich jak Word, Excel i PowerPoint mogą teraz otwierać, edytować i zapisywać swoje prace do iCloud jako opcję przechowywania w sekcji „Miejsca” w każdej aplikacji iOS.

Office Mac iCloud

Dodatkowy sposób przechowywania nie wymaga od użytkowników posiadania subskrypcji usługi Office 365 i jest alternatywą dla własnej opcji Microsoftu składowania w chmurze – OneDrive. Jak zauważył The Verge, ograniczenia do kilku typów plików mogą utrudnić wykorzystanie iCloud w iOS’owych wersjach aplikacji Microsoftu.

Microsoft dodał ostatnio podobną funkcję do swoich aplikacji iOS dodając współpracę z Dropboxem, która pozwala użytkownikom otwierać, edytować i zapisywać swoje dokumenty za pomocą tego popularnego serwisu przechowywania w chmurze. Aplikacje Word, Excel i PowerPoint dla iPhone’a zostały wypuszczone na początku listopada przynosząc możliwość bezpłatnego tworzenia dokumentów i ich podstawową edycję.

Aplikacje Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint można pobrać za darmo z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx