sobota, 4 grudnia

Twitter ogłosił, że jego oficjalna aplikacja na komputery Mac wraca do systemu macOS prawie rok po tym, jak firma wycofała aplikację natywną, ku konsternacji wielu użytkowników.

Twitter w lutym zeszłego roku dość niespodziewanie ogłosił, że przestaje wspierać aplikację Twitter dla komputerów Mac, aby skupić się na „świetnych wrażeniach na Twitterze, które są spójne na wszystkich platformach”.

W tym czasie firma doradzała użytkownikom, aby szukali „pełnych wrażeń z Twittera na Macu” odwiedzając tradycyjną stronę Twittera w Internecie. Jednak wczoraj okazało się, że w pełni natywna aplikacja wraca na Maca, dzięki Apple Project Catalyst, który pozwala programistom łatwo przenosić aplikacje z iOS na nadchodzącą wersję macOS Catalina.

Zgodnie z tweetem oficjalnego konta wsparcia, powracająca aplikacja na Mac będzie podobna do aplikacji Twitter na iPadzie, ale „w pełni natywna”, z wszystkimi funkcjami systemu, których użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji Mac, w tym wieloma oknami, zmianą rozmiaru okna, przeciąganiem i upuszczaniem, trybem ciemnym, skrótami klawiaturowymi, powiadomieniami i więcej.

„Ekscytująca nowa technologia Apple umożliwia Twitterowi łatwe przeniesienie całej naszej bazy kodu o wielkości 1,5 miliona linii z systemu iOS na komputer Mac, umożliwiając pełną kontrolę funkcji z naszej aplikacji na iPada i wzbogaconą o doświadczenia z systemem macOS, które sprawi, że Twitter poczuje się jak w domu na komputerze Mac.”

Zupełnie nowy Twitter dla komputerów Mac będzie rozwijany w okresie letnim i ma pojawić się zaraz po premierze systemu macOS Catalina 10.15, który zostanie wydany jesienią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x