sobota, 15 czerwca

Aplikacja Steam Link firmy Valve, która umożliwia granie w gry Steam na telefonie iPhone, iPadzie lub Apple TV, dotarła w końcu do systemu iOS i jest od dostępna do pobrania w App Store.

Valve po raz pierwszy zapowiedział aplikację Steam Link w maju 2018 roku i planował jej wypuszczenie wkrótce po tym, ale Apple odrzucił aplikację z powodu „konfliktów biznesowych”. Chociaż Valve twierdził, że Steam Link była podobna do innych aplikacji opartych na zdalnym pulpicie, które zapewniają dostęp do komputera PC lub Mac, Apple odmówił jej wprowadzenia i nie pozwolił Valve na wydanie aplikacji aż do tej pory.

Szef marketingu Apple, Phil Schiller, powiedział w 2018 roku, że Apple będzie kontynuować współpracę z Valve, aby „przenieść doświadczenie Steam na iOS i Apple TV w sposób zgodny z wytycznymi App Store” i wydaje się, że obie firmy były w końcu w stanie osiągnąć porozumienie.

Valve oświadczyło, że usunie możliwość zakupu aplikacji z Steam Link, aby skłonić Apple do zatwierdzenia aplikacji, która mogła pozwolić na to w App Store. Podczas podłączania Steam Link do komputera PC lub Mac, główny widok jest na bibliotekę, czyli zakupione już gry i nie ma łatwo widocznej opcji zakupu treści bezpośrednio na urządzeniu z systemem iOS.

Nowa aplikacja Steam Link na iOS umożliwia odtwarzanie gier Steam na iPhonie, iPadzie lub Apple TV poprzez przesyłanie strumieniowe z komputera Mac lub PC. Aplikacja Steam Link odzwierciedla zawartość Twojego komputera Mac lub PC na Twoim urządzeniu. Wymagany jest system iOS 10 lub nowszy, a firma Valve zaleca korzystanie z połączeń internetowych 5 GHz w celu uzyskania najlepszej wydajności. Gry można odtwarzać za pomocą kontrolera made for iPhone lub Steam, a ponadto dostępne są opcje sterowania ekranem dotykowym za pomocą umieszczonych na ekranie wirtualnych przycisków.

Parowanie urządzenia z systemem iOS z komputerem Mac lub PC z uruchomioną technologią Steam jest dość proste. IPhone lub iPad skanuje sieć w poszukiwaniu komputera Mac lub PC, na którym zainstalowano Steam, a parowanie odbywa się za pomocą kodu. Następnie przeprowadzany jest test przepustowości, aby upewnić się, że rozgrywka będzie płynna, a czasami konieczne może być pobranie dodatkowych sterowników na komputer.

Steam Link można pobrać z App Store za darmo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx