sobota, 15 czerwca

AnyFont, niedawno wydana aplikacja dewelopera Floriana Schimanke pozwala użytkownikom iOS zainstalować niestandardowe czcionki TrueType i OpenType na urządzeniu z systemem iOS i zastosowanie ich w wielu aplikacjach, takich jak Pages, Numbers i Keynote.

Według autora, czcionki są instalowane na urządzeniu z systemem iOS za pośrednictwem profilu konfiguracji po dodaniu ich do pamięci aplikacji w iTunes, co jest nową funkcją wprowadzoną w iOS 7.

Aby korzystać z fontów *.TFT lub *OTF muszą być one zainstalowane w aplikacji AnyFont za pomocą programu iTunes. Alternatywnie, można zainstalować czcionki poprzez Dropbox lub Mail, otwierając plik w tych aplikacjach i wybierając opcję „Otwórz w. ..” na AnyFont. Czcionkę dodaną do aplikacji AnyFont, można jednym dotknięciem zainstalować na profilu konfiguracji w urządzeniu, która następnie pozwala na wykorzystywanie jej w innych aplikacjach w menu wyboru czcionki.

Możliwość ta jest przydatna do tworzenia dokumentów na urządzeniach z systemem iOS, dając możliwość które są zazwyczaj niedostępne na urządzeniach z systemem iOS. Jest ona również przydatna do wyświetlania dokumentów i prezentacji utworzonych na komputerze Mac lub PC przy użyciu czcionek na których zostały stworzone. Deweloper stworzył poradnik, który wyjaśnia cały proces instalacji czcionek, który jest dość prosty przy użyciu Dropbox:

AnyFont można pobrać z App Store za 8.99 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
4 lat temu

 

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx