wtorek, 27 lutego

W 2018 roku Apple wypuści na rynek trzy nowe modele iPhone’a, w tym modele 5,8-calowe i 6,5-calowe z wyświetlaczami OLED i 6,1-calowy model z wyświetlaczem LCD twierdzi ceniony analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Kuo uważa, że wszystkie trzy modele będą posiadać pełnoekranowy wyświetlacz z „uszami” i system kamer TrueDepth, taki jak w iPhone’ie X.

Kuo spodziewa się, że model 5,8 cala będzie miał 458 pikseli na cal, co sugeruje, że ekran drugiej generacji iPhone’a X prawdopodobnie nadal będzie miał rozdzielczość 1125 × 2436 pikseli. Twierdzi również, że model 6,5-calowy będzie miał około 480 do 500 PPI, podczas gdy model 6,1-calowy od 320 do 330 PPI.

W swojej najnowszej notatce badawczej Kuo poinformował, że 6,1-calowy model będzie miał wyświetlacz LCD o niższej rozdzielczości, a telefon będzie przede wszystkim przeznaczony na rynki uboższe i średnie z szacowaną ceną początkową w Stanach Zjednoczonych od 649 do 749 dolarów.

W jego notatce nie podano żadnych szacunków cenowych dla następnego iPhone’a X, którego cena obecnie zaczyna się od 999 dolarów, czy też tak zwanego iPhone’a X Plus, który ma posiadać jeszcze większy ekran.

Jeśli przewidywania okażą się trafne, w przyszłym roku nowa linia iPhone’ów będzie składała się z drugiej generacji iPhone’a X z ekranem o tym samym rozmiarze, większej, 6,5-calowej wersji, którą roboczo nazwano iPhone X Plus, oraz model pośrodku tego zakresu z 6,1-calowym ekranem LCD z funkcjami iPhone’a X, ale w niższej cenie.

Kuo jest optymistycznie nastawiony do sprzedaży wszystkich trzech nowych modeli iPhone’a i spodziewa się, że wystartuje ona bez opóźnień w 2018 roku, biorąc pod uwagę, że łańcuch dostaw Apple będzie dobrze zaznajomiony z produkcją iPhone’a X w przyszłym roku.

Chociaż Kuo nie ma absolutnie doskonałych przewidywań, to często przekazuje dokładne informacje ze swoich źródeł w łańcuchu dostaw firmy Apple. Wraz z iPhonem X dokładnie przewidział 5,8-calowy wyświetlacz, szkło w obudowie i stalową ramkę, brak Touch ID, czytniki 3D i kilka innych funkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx