sobota, 13 lipca

Jak donoszą źródła 9to5Mac AirPlay Mirroring i iMessage mają już wkrótce pojawić się w OS X Lion.

AirPlay Mirroring to funkcja, która po raz pierwszy pojawiła się w iPad’zie 2 i iPhone’ie 4S. Pozwala ona na bezprzewodowe strumieniowanie wszystkiego co widzimy na wyświetlaczu iPada lub telefonu iPhone na telewizor HD za pośrednictwem Apple TV. Realizacja funkcji na Maca będzie podobno bardzo podobna i umożliwi transmisję pulpitu na telewizorze.

AirPlay Mirroring na Macu pozwoli użytkownikowi na bezprzewodowe odzwierciedlenie tego, co jest na wyświetlaczu ich Mac do Apple TV podłączonego do projektora, telewizora lub zewnętrznego monitora. Streaming video przez AirPlay będzie również zintegrowany z QuickTime X.

Tak działa AirPlay Mirroring z iPad’em 2:

https://www.youtube.com/watch?v=Xx_on3pWxvQ&feature=player_embedded

Tymczasem znów pojawiają się także pogłoski o wprowadzeniu iMessage do OS X Lion. Jakiś czas temu informowaliśmy o zauważeniu kodu, który sugerował, że prace nad tym projektem już trwają. Wciąż jednak nie została podjęta ostateczna decyzja o tym, czy iMessage będzie oddzielnną aplikacją czy częścią iChat.

iMessage to nowe rozwiązanie firmy Apple na wysyłanie wiadomości dla iPad’a, iPod’a Touch i iPhone’a, które zadebiutowało w iOS 5. Pozwala użytkownikom wysyłać wiadomości SMS za pośrednictwem standardowych połączeń danych, a nie w ramach planów taryfowych operatorów komórkowych. iMessage zintegrowany z OS X Lion pozwoli na wysyłanie wiadomości do przyjaciół i rodziny posiadających urządzenia z iOS 5 wprost z komputera Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx