piątek, 19 lipca

Po wczorajszej wiadomości informującej, że firmy Samsung i Apple współpracują przy wprowadzeniu aplikacji iTunes Movies & TV i obsłudze AirPlay 2 do telewizorów Samsung Smart TV z 2018 i 2019 roku, firma Apple zaktualizowała swoją stronę związaną AirPlay o dodatkowe informacje o tym, jak ta funkcja zostanie zaimplementowana na telewizorach. 

Apple twierdzi, że „wiodący producenci telewizorów” będą obsługiwać funkcję AirPlay 2 w swoich telewizorach, co oznacza, że ta inicjatywa nie będzie dostępna wyłącznie dla Samsunga. Apple nie ogłosił jednak dodatkowych partnerów telewizyjnych ani harmonogramu, kiedy AirPlay 2 trafi do tych innych marek. Wsparcie Samsunga zostanie wprowadzone w aktualizacji oprogramowania dla telewizorów z 2018 roku i wbudowane w tegorocznych modelach „od początku tej wiosny”.

Telewizory obsługujące funkcję AirPlay 2 będą działać tak, jak każdy inny głośnik AirPlay 2, co oznacza, że będzie można wysyłać wiele różnych rodzajów dźwięku z urządzenia z systemem iOS lub komputera Mac do telewizora. Muzykę wysyłaną do telewizora za pomocą AirPlay 2 można również zsynchronizować z innymi głośnikami AirPlay 2.

Można będzie kontrolować zawartość AirPlay, taką jak odtwarzanie/pauza, przewijanie do przodu i przewijanie do tyłu za pomocą widżetu ekranu blokady lub Centrum sterowania na urządzeniu z systemem iOS. Firma Apple potwierdziła, że treściami AirPlay na telewizorach Smart TV można sterować w ten sam sposób, w tym sterując głośnością telewizora.

Inteligentne telewizory z funkcją AirPlay 2 będą również integrować się z Siri i HomeKit, co oznacza, że można będzie używać głosu do zażądania na przykład konkretnego serialu odtwarzanego na określonym telewizorze.

Nie wiadomo, czy w tym tygodniu będziemy mogli usłyszeć więcej informacji na temat partnerskiej współpracy Apple z producentami telewizorów na tatgach CES, ale na pewno będziemy oczekiwać więcej informacji na temat tego, które telewizory będą wspierać większą integrację z usługami Apple i kiedy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx