sobota, 15 czerwca

Adobe udostępnił dziś popularną aplikację Adobe Reader do czytania plików PDF na urządzeniach iOS. Oprogramowanie dostępne jest za darmo w App Store i działa natywnie na iPhone’ie i iPadzie.

Jeszcze w sierpniu, Adobe wydał CreatePDF dla iOS, narzędzie do konwertowania różnych dokumentów do formatu pliku PDF z zachowaniem jakości, dostępności, zamieszczonych linków, obrazów i przypisów. Wraz z wydaniem dzisiaj programu Adobe Reader, firma dała użytkownikom iOS dwa narzędzia do tworzenia i prawidłowo odczytu dokumentów PDF.

Adobe informuje, że Reader dla iOS pracuje z różnymi typami plików PDF, w tym portfolio PDF, chronionych hasłem dokumentów PDF i Adobe LiveCycle. Strony możemy przeglądać w trybie ciągłym, lub poprzez wizualizację pojedynczej strony, która pozwoli na przewijanie w poziomie między stronami. Gestami szczypania lub dwukrotnego dotknięcia można powiększyć obraz a renderowanie powiększonego dokumentu działa naprawdę szybko. W dokumentach PDF możemy zaznaczać i skopiować wybrane teksty do schowka, lub wyszukiwać za pomocą ikony w górnym pasku narzędzi.

Pliki PDF mogą być wysyłane za pomocą programu Adobe Reader, otwierane za pomocą innej aplikacji poprzez menu „Otwórz w” lub drukowane przez AirPrint. Jeśli chcesz wyświetlić konkretne dokumenty PDF, które mogą mieć pewne problemy ze zgodnością z iBooks, Adobe Reader na iOS może być dobrym wyborem. Aplikację można pobrać za darmo w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx