czwartek, 18 lipca

original-iphone-2g-2007

Osiem lat temu rynek smartfonów zmienił się na zawsze. W dniu 29 czerwca 2007 roku, Apple wypuścił do sprzedaży pierwszego iPhone’a w eleganckiej formie i z rewolucyjnym ekranem multi-touch, który poważnie zakłócił przemysł zdominowany wówczas przez takie firmy jak Nokia, BlackBerry, Sony i Motorola.

Pierwszy iPhone był początkowo dostępny wyłącznie dla sieci AT&T w Stanach Zjednoczonych, a w listopadzie 2007 roku trafił również do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Irlandii i Austrii. Model 8GB początkowo kosztował 599 dolarów przy dwuletniej umowie, ale Apple już we wrześniu 2007 roku obniżył cenę do 399 dolarów, co i tak było znacznie więcej niż obecna cena 199 dolarów przy tej samej umowie z operatorem.

Ósma rocznica wypuszczenia na rynek pierwszego iPhone ma miejsce na jeden dzień przed światowym debiutem kolejnej usługi firmy jaką jest Apple Music. I choć dla niektórych wejście z nową usługą na zatłoczony rynek streamingu muzyki obok Spotify, Pandory, Google Play Music, YouTube i innych graczy może nie być zbyt dobrym pomysłem, to może za kilka lat okaże się, że właśnie ona okazała się prawdziwym przełomem.

Apple przez lata sprzedał setki milionów iPhone’ów na całym świecie i wypuścił dziesięć modeli w ciągu ośmiu lat, począwszy od iPhone’a 3G i iPhone’a 3GS do iPhone’a 6 i iPhone 6 Plus. W drugim kwartale, iPhone stanowił prawie 70% przychodów firmy Apple obok iPadów, Maców, iTunes i innych produktów i usług.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx