sobota, 15 czerwca

Steth IO

15 latek z Seattle stworzył stetoskop wspierany przez iPhone’a. Nazwał go Steth IO i udał się z nim do programu telewizyjnego The Tonight Show z Jimmy Fallonem i jako część show „Fallonventions” zaprezentował swoje innowacyjne akcesorium.

Wynalazca twierdzi, że Steth IO współpracuje ze smartfonami iPhone i Androidem i wykorzystuje specjalną obudowę, która zbiera dźwięk bijącego serca i kieruje go do mikrofonu telefonu. Za pomocą dedykowanej aplikacji, można zinterpretować rytm serca, a dane nanieść na ekran urządzenia użytkownika za pomocą wykresu.
https://www.youtube.com/watch?v=lT10FOmOspg

Według oficjalnej strony internetowej, lekarze mogą wykorzystać wizualizację Steth Io do pierwszych diagnoz redukując szumy otoczenia, aby uzyskać bardziej dokładną i pewną diagnozę, a zapisane wykresy mogą posłużyć do porównań stanów choroby.

Steth-IO-image-003

Użytkownik może używać urządzenia do monitorowania chorób serca w domu, a następnie wysłać zapisane dźwięki do lekarza na dodatkowe analizy. Strona zauważa, że ​​urządzenie musi przejść jeszcze akceptację FDA (Agencja Żywności i Leków) i walidację kliniczną. Zainteresowani urządzeniem mogą zgłosić chęć jego nabycia na oficjalnej stronie. Jego cena nie jest jeszcze ustalona.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx