sobota, 23 września

Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, dostawcy Apple zaczną konkurować o pozyskanie zamówień na nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z wyświetlaczami Mini-LED w pierwszym kwartale 2021 roku.

Plotki o nowym 14-calowym MacBooku Pro pojawiły się od czasu, gdy Apple zastąpił 15-calowego MacBooka Pro nowym 16-calowym modelem w zeszłym roku. Analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział wcześniej, że Apple planuje wypuścić co najmniej sześć produktów Mini-LED do końca 2021 roku, w tym 14-calowe i 16-calowe modele MacBooki Pro, więc doniesienia zaczynają się pokrywać.

Wyświetlacze mini-LED oferują wiele takich samych korzyści jak wyświetlacze OLED w najnowszych iPhone’ach, w tym wysoką jasność i wysoki współczynnik kontrastu. Panele mogłyby również pozwolić na cieńsze i lżejsze konstrukcje produktów.

Jako część WWDC w zeszłym miesiącu Apple ogłosił, że rozpoczyna migrację na własne, specjalnie zaprojektowane procesory dla komputerów Mac od końca tego roku i spodziewa się, że przejście zostanie zakończone za około dwa lata. Biorąc pod uwagę te ramy czasowe, z pewnością możliwe jest, że te 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro będą zasilane przez Apple Silicon.

TrendForce spodziewa się również, że Apple wypuści iPada Pro o przekątnej 12,9 cala z wyświetlaczem Mini-LED w pierwszym kwartale 2021 roku. Firma badawcza spodziewa się, że urządzenie będzie miało układ A14X oparty na procesie 5 nm. Podobnie jak w przypadku modeli iPhone 12, kolejne modele iPada Pro również będą miały funkcję łączności 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx