niedziela, 23 czerwca

12_9_ipad_macbook_air-800x450

Digitimes donosi, że Apple rzekomo posiada już prototyp 12,9-calowego iPada w fazie rozwoju, z systemem operacyjnym, który integruje OS X i iOS, donosi .

Źródła z łańcucha dostaw twierdzą, że Apple ma dwa prototypy 12,9-calowego tabletu w fazie rozwoju: jeden to urządzenie 2-w-1, a drugi to zwykły tablet. Jednak, czy Apple wyda oba urządzenia na rynek czy tylko jeden, wciąż pozostaje niejasne. Urządzenia możemy się prawdopodobnie spodziewać w seryjnej produkcji na początku 2015 roku.

Pomysł na połączenie przez Apple OS X i iOS do jednej platformy jest popularnym tematem już od jakiegoś czasu, zwłaszcza w obliczu zmian kiedy systemy zaczęły się do siebie upodabniać pod względem wizualnym i konstrukcyjnym. Warto zauważyć, że analityk JP Morgan Mark Moskowitz przewidział na początku tego roku, że firma pracuje nad systemem operacyjnym kombi, który wykorzysta urządzenia z systemem iOS podłączone do drugiego wyświetlacza w celu pełnego wykorzystania go jako komputer.

Chociaż kierownictwo firmy Apple, Phil Schiller i Craig Federighi, stwierdzili w styczniowym wywiadzie dla Macworld, że połączenie iOS i OS X nie jest celem dla firmy, mówiąc dalej, że Apple skupia się na jak najlepszych produktach dla wyjątkowych celów. Tą wizję podzielił Federighi podczas tegorocznej Worldwide Developer Conference, kiedy to zaprezentował nową funkcję „ciągłości” systemów iOS 8 i OS X Yosemite:

W Apple uważamy, że powinieneś być w stanie korzystać z odpowiedniego urządzenia do danej chwili. Chcemy, aby przejścia między tymi urządzeniami były absolutnie naturalne i niezauważalne jak tylko to możliwe.

Mówi się, że Apple przygotowuje się do wypuszczenia 12,9-calowego iPada na początku 2015 roku, a niektóre pogłoski twierdzą, że tablet pojawi się z wyświetlaczem o bardzo wysokiej rozdzielczości i wyjątkowo cienkiej obudowie z wąskimi ramkami bocznymi podobnymi do tych w iPadzie Air i iPadzie mini Retina.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx